Menu główne

Rok 2021


Stypendyści Miasta Koszalina w zakresie twórczości artystycznej, upowszechniania kultury i opieki nad zabytkami w 2021 r.

Twórczość artystyczna:

Greta Grabowska: artystka urodzona w Koszalinie. Ukończyła studia plastyczne na ASP w Gdańsku, na wydziale architektury wnętrz, a następnie architekturę krajobrazu na SGGW w Warszawie. Tworzy barwne, papierowe kompozycje. Niezmiennie fascynuje ją struktura tego materiału, delikatność, przejrzystość. Jej obrazy dotykają miejskich przestrzeni. Tworzy prace wrażeniowe, rozmigotane skrawkami bibuł i barwionych gazet. Rysunek renesansowej perspektywy „ukrywa” pod plamami barw. W swoim dorobku ma przeszło czterdzieści wystaw indywidualnych i kilkadziesiąt zbiorowych. Jej prace znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach w kraju i poza jego granicami. 

W ramach stypendium zrealizowała projekt „SZKICOWNIK miejski KOSZALIN 2021”, w rezultacie którego powstała seria szkiców koncepcyjnych i zdjęć fragmentów miejskiej przestrzeni, na podstawie których artystka stworzyła kolaże przedstawiające nasze miasto. Prace zostały zebrane i wydane w formie broszury. „SZKICOWNIK miejski KOSZALIN 2021” można otrzymać nieodpłatnie w Wydziale Kultury i Spraw Społecznych ul. Mickiewicza 28 pok. 18 oraz w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej przy ul. Dworcowej 11-15. Liczba egzemplarzy jest ograniczona.

 

Artur Czerwiński: rodowity koszalinianin, absolwent Teatru Muzycznego w Gdyni, od 30 lat aktor Bałtyckiego Teatru Dramatycznego im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie. Jego pasją jest muzyka, którą od wielu lat tworzy na potrzeby reklam radiowych i telewizyjnych. Swoją twórczością dzieli się na portalach Indabamusic.com, Blend.io, Youtube.com i Facebook.com.

W ramach stypendium zrealizował projekt „KOSZALIN IN SOUND”, który zakładał stworzenie utworu muzycznego, którego podstawowym budulcem staną się dźwięki zarejestrowane w naszym mieście. Efekty można podziwiać na facebookowym profilu KOSZALIN IN SOUND, na którym znajdziemy także relacje z powstawania utworu. Kompozycja jest także dostępna w serwisie Youtube pod linkiem:

 https://youtu.be/yjRir_dzEqE 

(klikając w link zostaną Państwo przeniesieni do serwisu Youtube)
Stypendyści Miasta Koszalina w zakresie twórczości artystycznej, upowszechniania kultury i opieki nad zabytkami w 2021 r.

Stypendia otrzymali:

- w kategorii działań twórczych we wszystkich dziedzinach kultury i sztuki:

Krzysztof Urbanowicz, projekt „Napisanie i wydanie książki „Koszalin – opowieści
o przeszłości”, dotyczącej historii Koszalina i opowiadającej o dotąd nieznanych epizodach
z życia miasta.

Grzegorz Otulakowski, projekt  ”Otu 2 (wystawa interdyscyplinarna)”. W ramach projektu powstanie autorska wystawa grafik i instalacji przestrzennych, w skład której wejdą prace
w technice plakatu, instalacji z użyciem ekranów połączonych z wielkoformatowymi banerami, a także obiektami przestrzennymi ze szkła i plastiku.

Artur Czerwiński, projekt „KOSZALIN IN - SOUND”, polegający na stworzeniu utworu muzycznego, którego bazą będą odgłosy naszego miasta.

Greta Grabowska, projekt „SZKICOWNIK miejski KOSZALIN 2021”, w ramach którego powstanie seria rysunków przywołujących temat znanych zabytków miasta, a także jego ukrytych zakątków. Prace opublikowane zostaną w formie broszury pn. „SZKICOWNIK miejski KOSZALIN 2021”.

w kategorii działań związanych z upowszechnianiem kultury stypendium otrzymała Agnieszka Brzeskot, projekt „Animacje lalek teatralnych”, w ramach którego przeprowadzonych zostanie 20 spotkań dla dzieci skupionych wokół tworzenia i animacji lalek teatralnych.

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku