Menu główne

Rowerowa Stolica Polski

Jak dołączyć do rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski:

1. Pobieramy darmową aplikację Aktywne Miasta -> Android   lub IOS,

2. Rejestrujemy się,

3. Logujemy się,

4. Wybieramy rywalizację DLA MIAST oraz miasto, dla którego kręcimy kilometry - KOSZALIN,

5. Następnie wybieramy grupę, dla której ędziemy zbierać kilometry np. Szkoły,

5. Wsiadamy na rower i kręcimy kilometry dla naszego Koszalina.

Za każdym razem rozpoczynając przejazd uruchamiamy aplikację i włączamy trening, analogicznie po zakończeniu jazdy wyłączamy trening w aplikacji.

Rywalizacja trwa cały CZERWIEC, więc kręcimy kilometry dla Koszalina do 30 czerwca do godziny 23:59:59.

Użytkownicy aplikacji Garmin mają możliwość połączenia kont w obu aplikacjach. Po skompilowaniu kont przejechane kilometry będą widoczne w obu miejscach.

Dla najaktywniejszych rowerzystów przewidziane są indywidualne nagrody.


Ogólnopolska Rywalizacja o „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”

U podstaw organizacji przedsięwzięcia legła chęć stworzenia projektu na kształt Europejskiej Rywalizacji Rowerowej (ECC), która była organizowana przez włoskie miasto Bolonia do 2017 roku i zyskała uznanie wielu miast w Polsce oraz w innych krajach europejskich. Celem projektu jest przede wszystkim: propagowanie aktywnego wypoczynku, promocja turystyki rowerowej, promocja jazdy rowerem, jako alternatywnego środka transportu, wdrażanie idei smart city w miastach.

Organizatorem Rywalizacji jest Miasto Bydgoszcz. Za nami już IV edycje: wrzesień 2019, wrzesień 2020, czerwiec 2021 oraz czerwiec 2022.

Zasady rywalizacji są proste - rowerzyści pobierają specjalnie stworzoną przez Bydgoszcz na potrzeby rywalizacji darmową -> aplikację, która rejestruje trasy i ich długości. Uczestnik sam decyduje, dla którego z miast „kręci kilometry”. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu użytkownicy przyczyniają się do masowego wdrażania idei „Smart City”. A co najważniejsze, akcja motywuje mieszkańców do zdrowej sportowej rywalizacji i wspólnej zabawy propagującej aktywny tryb życia. Wartością dodaną dla Włodarzy miast będzie pełna, szczegółowa statystyka przejazdów, tzw. „mapa ciepła”. Zebrane dane o najczęściej używanych trasach mogą być przydatnym narzędziem przy planowaniu i projektowaniu ścieżek i infrastruktury rowerowe.

Udział w zabawie jest dla uczestników całkowicie bezpłatny!

Miasto, które wygra rywalizację otrzyma przechodni „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”. W przypadku wygranej trzy razy z rzędu, Puchar zostaje na stałe w posiadaniu danego miasta.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.aktywne.miasta.pl

Podsumowania koszalińskich edycji:

1. I edycja 2019

2. II edycja 2020

3. III edycja 2021

4. IV edycja 2022

5. V edycja 2023

Alert

Program Kocham Koszalin wszedł w życie! Dołącz do nas i ciesz się zniżkami oraz specjalnymi ofertami. Więcej informacji na stronie.

Zamknij pasek z informacjami Zatrzymaj przewijanie się paska informacyjnego

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku