Menu główne

Rowerowa Stolica Polski

Koszalin jest jednym z ponad 40 miast, które przystąpiły do II edycji ogólnopolskiej rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Pobierz aplikację już teraz, a od 1 września przystąp do współzawodnictwa. Dzięki kilometrom koszalinian nasze miasto ma szansę zostać rowerową stolicą Polski.

Rowerowa rywalizacja jest organizowana przez Miasto Bydgoszcz i zostanie przeprowadzona we wrześniu 2020 roku. Do akcji zgłosiło się ponad 40 miast, poza Koszalinem i Bydgoszczą to także m.in. Gorzów Wielkopolski, Łomża, Białystok, Olsztyn, Toruń, Suwałki czy Włocławek.

Narzędziem umożliwiającym rywalizację jest bezpłatna aplikacja „Rowerowa Stolica Polski”. Miasto, które wygra, otrzyma przechodni „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”. Dzięki udziałowi w akcji każde miasto otrzyma także tzw. „mapę ciepła”, która pokaże, jakimi drogami, ścieżkami czy szlakami poruszali się uczestnicy. To może w przyszłości ułatwić odpowiednie planowanie nowych ścieżek czy małej infrastruktury rowerowej.

Jeśli jeździsz na rowerze i masz smartfon, możesz wziąć udział w zabawie. Wystarczy, że pobierzesz bezpłatną aplikację „Rowerowa Stolica Polski” i wybierzesz KOSZALIN jako miasto, dla którego chcesz zbierać kilometry. Aplikacja działa na terenie całego świata, dlatego uczestnik przebywający poza granicami kraju może również przystąpić do rywalizacji na rzecz wybranego miasta i tworzyć wspólnie niezapomniane sportowe emocje.

W rywalizacji będzie liczył się każdy kilometr przejechany od 1 do 30 września. Udział w zabawie jest dla uczestników całkowicie bezpłatny, a dla najaktywniejszych zostały przewidziane nagrody.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.rowerowastolicapolski.pl.

#rowerowastolicapolski2020

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku