Rowerowa Stolica Polski
Jak dołączyć do rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski:
1. Pobieramy darmową aplikację Aktywne Miasta -> Android lub IOS,
2. Rejestrujemy się,
3. Logujemy się,
4. Wybieramy rywalizację DLA MIAST oraz miasto, dla którego kręcimy kilometry - KOSZALIN,
5. Następnie wybieramy grupę i podgrupę (jeżeli jest dostepna), dla której będziemy zbierać kilometry np. Szkoły
5. Wsiadamy na rower i kręcimy kilometry dla naszego Koszalina.
Za każdym razem rozpoczynając przejazd uruchamiamy aplikację i włączamy trening, analogicznie po zakończeniu jazdy wyłączamy trening w aplikacji.
Rywalizacja trwa cały CZERWIEC, więc kręcimy kilometry dla Koszalina do 30 czerwca do godziny 23:59:59.
Użytkownicy aplikacji Garmin mają możliwość połączenia kont w obu aplikacjach. Po skompilowaniu kont przejechane kilometry będą widoczne w obu miejscach.
Dla najaktywniejszych rowerzystów przewidziane są indywidualne nagrody.
Ogólnopolska Rywalizacja o „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”
U podstaw organizacji przedsięwzięcia legła chęć stworzenia projektu na kształt Europejskiej Rywalizacji Rowerowej (ECC), która była organizowana przez włoskie miasto Bolonia do 2017 roku i zyskała uznanie wielu miast w Polsce oraz w innych krajach europejskich. Celem projektu jest przede wszystkim: propagowanie aktywnego wypoczynku, promocja turystyki rowerowej, promocja jazdy rowerem, jako alternatywnego środka transportu, wdrażanie idei smart city w miastach.
Organizatorem Rywalizacji jest Miasto Bydgoszcz. Za nami już IV edycje: wrzesień 2019, wrzesień 2020, czerwiec 2021 oraz czerwiec 2022.
Zasady rywalizacji są proste - rowerzyści pobierają specjalnie stworzoną przez Bydgoszcz na potrzeby rywalizacji darmową, która rejestruje trasy i ich długości. Uczestnik sam decyduje, dla którego z miast „kręci kilometry”. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu użytkownicy przyczyniają się do masowego wdrażania idei „Smart City”. A co najważniejsze, akcja motywuje mieszkańców do zdrowej sportowej rywalizacji i wspólnej zabawy propagującej aktywny tryb życia. Wartością dodaną dla Włodarzy miast będzie pełna, szczegółowa statystyka przejazdów, tzw. „mapa ciepła”. Zebrane dane o najczęściej używanych trasach mogą być przydatnym narzędziem przy planowaniu i projektowaniu ścieżek i infrastruktury rowerowe.
Udział w zabawie jest dla uczestników całkowicie bezpłatny!
Miasto, które wygra rywalizację otrzyma przechodni „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”. W przypadku wygranej trzy razy z rzędu, Puchar zostaje na stałe w posiadaniu danego miasta.
Więcej informacji znajduje się na stronie www.aktywne.miasta.pl
Podsumowania koszalińskich edycji: