Menu główne

Zachodniopomorski Fundusz Filmowy

Informujemy, że zakończony został XII konkurs o udzielenie wsparcia finansowego przez Zachodniopomorski Fundusz Filmowy Pomerania Film. Wspiera on produkcje filmowe związane z województwem zachodniopomorskim, ze szczególnym uwzględnieniem Miasta Szczecin i Miasta Koszalin, mogące przyczynić się do kulturalnej, turystycznej i gospodarczej promocji tych miast i regionu oraz do budowania jego pozytywnego wizerunku.

Do konkursu zgłoszono 23 projekty. Decyzją Rady Programowej Funduszu z dnia 15.09.2020r., w skład której weszli: Joanna Pieciukiewicz, Marek Osajda i Paweł Strojek, wyłoniono następujących laureatów XII edycji konkursu, którzy spełnili kryteria ocen:

Wielka Podróż Bogusława X, reż. Paweł Kleszczewski i Katarzyna Zimnoch; Stowarzyszenie KAMERA (Szczecin), film animowany.

Nic mnie w tobie nie przeraża, reż. Justyna Nowak; Stowarzyszenie Filmowców Polskich (Warszawa), film fabularny.

Pieśń Bielika, reż. Piotr Biniek; Stowarzyszenie Akademia Komunikacji Społecznej (Szczecin), film inny.

Mistrzyni, reż. Wojciech Staroń, Staron-film Sp. z o.o. (Warszawa), film dokumentalny.

Bootleg, reż. Adam Ptaszyński, Solid-stet sp. z o.o. (Szczecin), film dokumentalny.

Katyń. Pierwszy świadek, reż. Jarosław Mańka, Themeso Project Jarosław Mańka (Poręba Górna), film dokumentalny.

Skradziony świat, Paweł Kulik – nadzór reżyserski, Stowarzyszenie „Edukacja, Nauka, Kultura” (Szczecin), film dokumentalny.

Laureatom serdecznie gratulujemy!ZFF "Pomerania Film" rozpoczyna XII nabór wniosków o udzielenie wsparcia finansowego produkcjom filmowym

 

Uprzejmie informujemy, że w dniu 29.06.2020 r. Zachodniopomorski Fundusz Filmowy „Pomerania Film” rozpoczyna XII nabór wniosków o udzielenie wsparcia finansowego produkcjom filmowym. W ramach konkursu o wsparcie ubiegać się mogą m.in. filmy fabularne, dokumentalne, animowane czy etiudy filmowe. 

 

Wnioski o wsparcie produkcji filmowych można składać do 28.07.2020 r.

 

Regulamin konkursu i dokumenty aplikacyjne dostępne są na stronie internetowej Funduszu www.pomeraniafilm.pl w zakładce Regulamin.

 

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do dnia 30.09.2020 r.

 

Donatorami Funduszu są: Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Prezydent Miasta Szczecin i Prezydent Miasta Koszalin. Działania realizowane w ramach Funduszu mają na celu promocję Województwa Zachodniopomorskiego, a w szczególności Gminy Miasto Szczecin i Gminy Miasto Koszalin. Zachodniopomorski Fundusz Filmowy Pomerania Film od 2009 r. działa w strukturach Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. W ubiegłym roku obchodził 10-lecie istnienia. Przez dziesięć lat z jego środków wsparcie otrzymały m. in. takie filmy , jak „Bilet na księżyc” Jacka Bromskiego, „Karbala” Krzysztofa Łukaszewicza czy nagrodzony na 59. Krakowskim Festiwalu Filmowym  „Portret Suzanne” Izabeli Plucińskiej.

Sprawy organizacyjne Funduszu prowadzi Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, ul. Korsarzy 34, 70-540 Szczecin,  tel. 91 43 48 352.
 

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku