Menu główne

Zachodniopomorski Fundusz Filmowy

13 projektów wspartych przez ZFF Pomerania Film

Znamy są już wyniki XIII Konkursu Zachodniopomorskiego Funduszu Filmowego Pomerania Film na wsparcie produkcji filmowej. Rada Programowa rozdysponowała 600 tysięcy złotych na trzynaście produkcji. Donatorami Konkursu są Województwo Zachodniopomorskiej, Urząd Miasta Szczecin i Urząd Miasta Koszalin.

Po merytorycznej ocenie projektów w dniu 7 lipca 2021 r. Rada Programowa ZFF Pomerania Film w składzie Joanna Pieciukiewicz, Paweł Strojek, Marek Osajda wyłoniła laureatów XIII edycji konkursu o udzielenie wsparcia finansowego produkcjom filmowym. Spora ich liczba to produkcje poświęcone i rozgrywające się w przestrzeni województwa zachodniopomorskiego, opowiadające o ważnych wydarzeniach, miejscach i przedsięwzięciach związanych z tym regionem.

Dofinansowano dwa filmy fabularne, trzy filmy animowane i osiem filmów dokumentalnych. Wśród nich znalazły się także koszalińskie projekty. 40 000 zł otrzyma projekt Cztery Kąty, Aktor Piąty – 62 Lata Teatru Propozycji Dialog im. H. Rodkiewicz w reż. Waldemara Miszczora (produkcja Stowarzyszenie Teatr Propozycji „Dialog” im. Henryki Rodkiewicz). Kwota 25 000 zł trafi do Akademii Artystycznej Turowskich wspierając produkcję  Władysław Turowski - Życie już takie jest w reż. Klary Kopcińskiej.

Więcej informacji znaleźć można na stronie www.pomeraniafilm.pl


Ruszył XIII Konkurs Zachodniopomorskiego Funduszu Filmowego

Zachodniopomorski Fundusz Filmowy Pomerania Film ogłosił rozpoczęcie XIII Konkursu na wsparcie produkcji filmowej. Donatorami Konkursu są Województwo Zachodniopomorskie, Miasto Szczecin i Miasto Koszalin, a do rozdysponowania jest 600 tysięcy złotych. Termin dostarczenia wniosków upływa 18 maja 2021. W kolejny rok działalności ZFF wkracza z nową stroną internetową, nowym formularzem aplikacyjnym oraz propozycją wspierającą zrównoważoną produkcję filmową.

Do Konkursu zgłaszane mogą być projekty filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych, etiud, seriali oraz innego rodzaju produkcji filmowej. Regulamin Konkursu, nowy formularz aplikacyjny oraz wszystkie niezbędne dokumenty znaleźć można na nowej stronie internetowej ZFF Pomerania Film mieszczącej się pod adresem www.pomeraniafilm.pl

Zachodniopomorski Fundusz Filmowy Pomerania Film dołączył do większości Regionalnych Funduszy Filmowych w Polsce, które ujednoliciły w tym roku Formularz aplikacyjny. Przyjęte rozwiązanie pozwoli zaoszczędzić czas i energię polskich producentów, a co najważniejsze sprawi, że proces aplikacyjny stanie się znacznie prostszy.

Wnioski aplikacyjne należy składać do 18 maja 2021 roku zarówno w wersji elektronicznej jak i papierowej. Wniosek wraz z załącznikami w formie elektronicznej powinien zostać przesłany na adres zff@zamek.szczecin.pl. Wnioski w wersji papierowej należy składać w siedzibie Instytucji: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, ul. Korsarzy 34, 70-540 Szczecin z dopiskiem Zachodniopomorski Fundusz Filmowy Pomerania Film, w godzinach jej urzędowania, czyli 7:30-15:30 lub dostarczyć przesyłką pocztową rejestrowaną lub za pośrednictwem kuriera. W tym roku do rozdysponowania w Konkursie jest 600 tysięcy złotych i jest to kwota o sto procent większa od przekazanej przez donatorów w roku poprzednim.

Od tego roku organizatorzy Konkursu zachęcają wnioskodawców do zwrócenia szczególnej uwagi na zrównoważoną produkcję filmową. Na stronie internetowej ZFF Pomerania Film znaleźć można informacje przybliżające zasady działania green filmingu. W opracowaniu tym opisane zostały zasady dotyczące zmiany produkcji filmowej na bardziej przyjazną dla środowiska naturalnego. Green filming już wkrótce stać się może w Polsce elementem podstawowym w produkcji filmowej. ZFF Pomerania Film zachęca producentów do realizacji filmów zgodnie z tymi założeniami.

Wraz z rozpoczęciem XIII edycji Konkursu uruchomiona została nowa odsłona strony internetowej www.pomeraniafilm.pl. Znaleźć na niej można m.in. komplet informacji dotyczących tegorocznego Konkursu, bazę filmów zrealizowanych w ramach poszczególnych edycji, galerię zdjęć, rys historyczny Funduszu, dział aktualności, materiały archiwalne i wiele innych przydatnych informacji na temat ZFF Pomerania Film.

Zachodniopomorski Fundusz Filmowy Pomerania Film utworzono w 2009 roku dzięki współpracy Województwa Zachodniopomorskiego, Miasta Szczecin i Miasta Koszalin, a jego celem jest wspieranie produkcji filmowych związanych z województwem zachodniopomorskim, które mogą przyczynić się do kulturalnej, turystycznej i gospodarczej promocji regionu, ze szczególnym uwzględnieniem Miast Szczecin i Koszalin.  Do 2020 roku Zachodniopomorski Fundusz Filmowy Pomerania Film dofinansował ponad 100 produkcji na kwotę około 5 milionów złotych. Wiele z nich odniosło sukces w kraju i poza jego granicami, a tylko na przełomie 2020/2021 o najważniejsze nagrody filmowe rywalizowały i ciągle zabiegają m.in. „Wszystko dla mojej matki” Małgorzaty Imielskiej, „Lekcja miłości” Małgorzaty Goliszewskiej i Katarzyny Matei oraz „We Have One Heart” Katarzyny Warzechy. W tym roku kolejne produkcje dofinansowane przez ZFF Pomerania Film będą prezentowane na znaczących festiwalach filmowych.

Kontakt do organizatorów XIII Konkursu ZFF Pomerania Film:

ZACHODNIOPOMORSKI FUNDUSZ FILMOWY POMERANIA FILM

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

ul. Korsarzy 34

70-540 Szczecin

+48 91 434 83 52 | +41 91 434 83 34

zff@zamek.szczecin.pl

www.pomeraniafilm.pl

Dokumenty do pobrania:

Regulamin

Formluarz aplikacyjny

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku