Menu główne

Prezydent Miasta Koszalina

 

         

         

Tomasz Sobieraj

Prezydent Miasta Koszalina

Tomasz Sobieraj urodził się 16 września 1979 roku w Szczecinku. Jest mieszkańcem Koszalina. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego – magister prawa (2005 r.), Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego – magister administracji (2003 r.), ponadto ukończył Studium Prawa Europejskiego w Warszawie.
W latach 2004 – 2007 zatrudniony w Urzędzie Miejskim w Koszalinie na stanowisku ds. obsługi merytorycznej Kierownictwa Urzędu, do lipca 2010 roku zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy, jednocześnie powołany przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego na członka Wojewódzkiej Rady Zatrudnienia (na okres: luty 2007 – marzec 2009). Następnie zatrudniony na stanowisku zastępcy dyrektora Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Koszalinie.
Od 1 kwietnia 2011 roku Sekretarz Miasta w Urzędzie Miejskim w Koszalinie, następnie Zastępca Prezydenta Miasta.

W ramach Związku Województw Rzeczypospolitej Polskiej Członek Komisji ds. Infrastruktury, Polityki Regionalnej oraz Środowiska oraz przedstawiciel w Zespole ds. Infrastruktury, Rozwoju Lokalnego, Polityki Regionalnej oraz Środowiska Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

Działalność polityczna:
Przewodniczący koszalińskiej Platformy Obywatelskiej od 2013 roku.

Prywatnie:
Żonaty, dwoje dzieci.

Tomasz Sobieraj w dniu 7 maja br. objął urząd Prezydenta Miasta Koszalina po zaprzysiężeniu (ślubowaniu), po wygranych wyborach samorządowych na lata 2024 – 2029.

Alert

Program Kocham Koszalin wszedł w życie! Dołącz do nas i ciesz się zniżkami oraz specjalnymi ofertami. Więcej informacji na stronie.

Zamknij pasek z informacjami Zatrzymaj przewijanie się paska informacyjnego

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku