Menu główne

III Koszaliński Kongres Kultury

 Zanim spotkamy się podczas III Koszalińskiego Kongresu Kultury zapraszamy gorąco na dwie przedkongresowe niespodzianki -  spotkania, które będą wprowadzeniem do tegorocznego hasła przewodniego: "Kultura w przestrzeni, przestrzeń dla kultury".

„Koszalin/pisanie przestrzeni” czyli spotkanie z Gretą Grabowską, odbędzie się 20 września o godz. 18.00 w galerii koszalińskiego amfiteatru. Artystka opowie o przefiltrowanej przez swoją wrażliwość mapie ulubionych kulturalnych miejsc naszego miasta. Poprowadzi nas przez autorską opowieść o mieście, które zna od zawsze, o Koszalinie, w którym się urodziła, wychowała, mieszka i tworzy.

infografika promująca spotkanie z Gretą Grabowską

Kolejnym wydarzeniem, które poprzedzi Kongres będzie "Muralowy spacer z Cukinem". Koszaliński artysta street art. Tomasz Żuk - znany szerzej pod pseudonimem "Cukin", poprowadzi zebranych gości śladami murali zlokalizowanych w centrum naszego miasta, opowiadając jednocześnie o ich historii oraz swoich artystycznych inspiracjach związanych z powstawaniem malowideł. Osoby, które zechcą wziąć udział w spacerze zapraszamy 24 września (sobota), na godzinę 11.00 pod Pracownię Lodów przy ul. Zwycięstwa 135 A, skąd rozpoczniemy nasz spacer.

Udział w obu spotkaniach jest bezpłatny, czekamy na Was!
Do zobaczenia!

infografika promująca spacer po koszalińskich muralach

Odkrywając kolejne "kongresowe karty" przedstawiamy Państwu naszą gościnię, która poprowadzi wykład inaugurujący III Koszaliński Kongres Kultury: Aleksandrę Szymańską. Hasło przewodnie tegorocznych spotkań to "Kultura w przestrzeni, przestrzeń dla kultury". Pani Aleksandra, wykorzystując swoje doświadczenie w realizacji wielu wydarzeń kukturalnych wychodzących w przestrzeń miejską, wprowadzi nas w tematykę Kongresu.

infografika spotkania z Aleksandrą Szymańską

Aleksandra Szymańska - managerka kultury, specjalistka w zakresie polityki kulturalnej, socjolożka. Związana kilkanaście lat z polskim rynkiem fonograficznym i mediami (dyrektor wydawniczy w wydawnictwie G+J Gruner + Jahr Polska). Zaangażowana w niezależne projekty kulturalne. Współpracowała z fundacją ISAN (Independent Street Arts Network) oraz z City of London Festival. Współautorka koncepcji i aplikacji gdańskiej kandydatury do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury Wolność kultury. Kultura wolności. Dyrektor Strategiczna zespołu odpowiedzialnego za projekt Gdańsk i Metropolia – Europejska Stolica Kultury 2016. Od marca 2011 dyrektor samorządowej instytucji Instytut Kultury Miejskiej (www.ikm.gda.pl) realizującego projekty społeczno - kulturalne, artystyczne, wydawnicze i badawcze w ramach Obserwatorium Kultury (www.obserwatorium.ikm.gda.pl). Absolwentka Leadership Academy for Poland.

Podczas Kongresu zaprezentujemy "Mapę miejsc przyjaznych kulturze" - zapraszamy Państwa do zgłaszania swoich propozycji miejsc, które kojarzą Wam się z kulturą, szczególnie tych mniej oczywistych - takich, w których widzicie potencjał i gdzie "kulturę można zaprosić". Jesteśmy ciekawi Waszych typów !

Kontakt: 094 348-87-11, e-mail: anna.janiel@um.koszalin.pl.

Alert

Program Kocham Koszalin wszedł w życie! Dołącz do nas i ciesz się zniżkami oraz specjalnymi ofertami. Więcej informacji na stronie.

Zamknij pasek z informacjami Pauza przewijanie się paska informacyjnego

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku