Menu główne

Dni Koszalina

Dni Koszalina 2021 za nami. Choć jeszcze w dośc okrojonej formule, ze względu na ograniczenia związane z pandemią Covid, to dało sie z pewnością zauważyć, że Koszalinianie z radością przyęli tych kilka wydarzeń, poprzez które chcieliśmy uczcić urodziny naszego miasta. Poniżej krótka fotorelacja.  Cieszymy się ogromnie, że byliście Państwo z nami i mamy nadzieję, że wkrótce spotkamy się na kolejnych imprezach, w sezonie letnim. Liczymy, iż dalsze luzowanie obostrzeń umożliwi nam częstsze spotkania w szerszym gronie . Do zobaczenia !

WERNISAŻ WYSTAWY GRETY GRABOWSKIEJ "KOSZALIN-KÖSLIN-TERAZ"

ZLOT FOODTRUCKÓW

GRA MIEJSKA "SPRAWA KRYMINALNA ANDREASA HECHTA"

ZWIEDZANIE AMFITEATRU

AKCJA MUZEUM W DRODZE

OTWARCIE WYSTAWY "AKTORZY KOSZALIŃSCY...", MINI RECITAL PIOSENEK ZE SPEKTAKLI BTD 

WERNISAŻE W GALERII RATUSZ


                                                                          

HARMONOGRAM

20 maja
17.00 Galeria Ratusz/UM Wernisaż dwóch wystaw w  Galerii Ratusz 

I piętro - wystawa zbiorowa Zespołu Pracy Twórczej Plastyki, z okazji  Dni Koszalina

II piętro – „Artyści Miastu” - wystawa interdyscyplinarna Związku Polskich Artystów Plastyków Okręg Koszalin –Słupsk   z okazji   Dni Koszalina
21maja

 od15.00- 20.00 Zlot Foodtrucków - na parkingu przy Amfiteatrze ustawią się foodtrucki serwujące klasyki street foodu i dania z najodleglejszych zakątków świata

22 maja
od 10.00  - 14.00 Rynek Staromiejski Zwiastun działania artystycznego pt. "Muzeum w drodze". Jego autor, warszawski artysta Janusz Byszewski, wraz ze swoim współpracownikiem zachęcał będzie koszalinian do udziału w akcji, która przez następne dni rozwijała się będzie w Muzeum w Koszalinie
od 12.00-22.00 Zlot Foodtrucków - na parkingu przy Amfiteatrze ustawią się foodtrucki serwujące klasyki street foodu i dania z najodleglejszych zakątków świata

21-23 maja

12.00  kanał Youtube i profilu Facebok KBP/ Koszalińska Biblioteka Publiczna „Po śladach do… Niekryminalne historie komisariatów w opowieści Iwony Sławińskiej”, akcja organizowana we współpracy z grupą Stary Koszalin - Miłośnicy. Iwona Sławińska, pasjonatka historii regionu w trzech krótkich filmikach opowie o historii budynków znajdujących się dzisiaj przy ul. Jedności, Krakusa i Wandy oraz Andersa. Opowieść „przewodniczki” wzbogacona będzie o archiwalne dokumenty i pocztówki udostępnione przez Zbigniewa Wojtkiewicza. Filmiki publikowane będą na kanale YT  i fanpage’u KBP w dn. 21-23 maja od godz. 12.00. 

21 maja
17.00 Profil Facebook KBP/ Koszalińska Biblioteka Publiczna Spotkanie autorskie z Robertem Małeckim – politologiem, filozofem i dziennikarzem, a także autorem bestsellerowych kryminałów. Uznawany jest za jednego z najlepszych specjalistów w tej branży.
Laureat Nagrody Wielkiego Kalibru oraz nagrody Kryminalnej Piły za Skazę, a także Nagrody Czytelników Wielkiego Kalibru za Wadę – obie powieści z cyklu z komisarzem Bernardem Grossem. Spotkanie odbędzie się w formule online na profilu Facebook KBP.

22 maja

10.00 Śródmieście, Gra miejska pt. „Sprawa kryminalna Andreasa Hechta” – gra przygotowana we współpracy z Andrzejem Kuczkowskim i Miejską Komendą Policji. Miłośnicy regionu zbiorą sporo informacji o przestępcach, przestępstwach i wydarzeniach niezwykłych, które wstrząsały i bulwersowały ponad 100 lat temu mieszkańców Koszalina. Do udziału w grze zapraszamy uczestników 15+ .  Muszą oni posiadać przy sobie telefon z dostępem do Internetu i aplikacją do czytania kodów QR.  Organizator: Koszalińska Biblioteka Publiczna

22- 23 maja
12.00 -18.00 Amfiteatr Zwiedzanie Amfiteatru z muzyka na żywo Mieszkańcy Koszalina w małych grupach będą oprowadzani po obiekcie, oglądając  rezultaty niedawno zakończonej modernizacji. Zwiedzaniu będzie towarzyszyć muzyka na żywo w wykonaniu koszalińskich artystów:
12:00 - 14:00 - Ksylofon Duo - zespół instrumentalny, którego  filarem   jest wirtuoz ksylofonu, perkusista, absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.  Jacek Chojnacki, absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Razem z akordeonistą Krzysztofem Szymanowskim tworzą duet prezentujący szeroki repertuar muzyczny.
14:00 - 16:00 - Solid Wood - koszaliński duet wykonujący akustyczne wersje utworów z gatunku ROCK/BLUES/POP/JAZZ. Tworzą go panowie Przemysław Olszewski i Remigiusz Błaszków -  muzycy o bogatym dorobku artystycznym. Za nimi już kilkaset występów w kraju i za granicą.
16:00 - 18:00 - Maksim Viarbitski -  pochodzi z Wilejki na Białorusi. Skończył tamtejszą szkołę muzyczną w klasie saksofonu. Później studiował reżyserię dźwięku. Można go spotkać i usłyszeć na ulicach Koszalina, grającego na saksofonie.

23 maja

10.00-16.00 Muzeum w Koszalinie, Inauguracja "Muzeum w drodze" w przestrzeniach muzealnych. Działania koordynować będą pomysłodawcy akcji, przy wsparciu koszalińskich muzealników. Udział w akcji na terenie muzeum wymaga zakupienia biletu wstępu na ekspozycje.


23 maja 
od 12.00-20.00 Zlot Foodtrucków - na parkingu przy Amfiteatrze ustawią się foodtrucki serwujące klasyki street foodu i dania z najodleglejszych zakątków świata

23 maja

16:30-17:30 Plac Teatralny 1, Bałtycki Teatr Dramatyczny Otwarcie wystawy „Aktorzy koszalińscy…” połączone z koncertem piosenek ze spektakli BTD.

Na Placu Teatralnym staną rzeźby przedstawiające aktorów. Postacie będą sprawiały wrażenie, jakby wyszły z próby. Figury ubrane będą w kostiumy teatralne ale już bez masek i gestów zapisanych w rolach.  Po otwarciu wystawy rozpocznie się mini koncert w wykonaniu aktorów BTD. Przedstawią piosenki z koszalińskich spektakli wystawianych w teatrze.

Imprezy towarzyszące:

  • 28 maja, godz. 18:30, Filharmonia Koszalińska

Koncert orkiestry symfonicznej Filharmonii Koszalińskiej, podczas którego w roli solistów zaprezentują się młode talenty z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. G. Bacewicz w Koszalinie.

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku