Menu główne

Mikołajkowa umowa w Warszawie

06.12.2016
Rondo Solidarności

Sukcesem zakończyły się kolejne starania prezydenta Piotra Jedlińskiego o polepszenia jakości i bezpieczeństwa na koszalińskich drogach. 6 grudnia prezydent Jedliński wraz z Janiną Ciesiołkiewicz, skarbnik miasta, podpisał w Warszawie umowę, dzięki której w przyszłym roku w Koszalinie  zakończona zostanie  warta 30 mln zł modernizacja kolejnych ulic naszego miasta (budowa jednego z trzech etapów - przy ul. Krakusa i Wandy - już się rozpoczęła). Długość planowanych do przebudowania w ramach projektu dróg wynosi około 3 km. Umowa została podpisana w siedzibie Centrum Unijnych Projektów Transportowych i dotyczy unijnego dofinansowania projektu „Usprawnienie drogi krajowej nr 11 w Koszalinie”.

podpisanie umowy

podpisanie umowy

Projekt składa się z trzech etapów

1.      ETAP I - przebudowa ulicy Armii Krajowej na odcinku od skrzyżowania z ul. Bohaterów Warszawy do skrzyżowania z ul. Krakusa i Wandy, tj. wzmocnienie istniejącej konstrukcji jezdni, przebudowa chodników, ścieżki rowerowej, miejsc postojowych, przebudowa skrzyżowania z ul. Zwycięstwa bez zmiany typu skrzyżowania, renowacja terenów zielonych w obrębie robót, usunięcie ewentualnych kolizji z sieciami infrastruktury technicznej, budowa nowego oświetlenia drogowego,
2.      ETAP II – przebudowa ulicy Krakusa i Wandy z przebudową odcinka ul. Lechickiej między ul. Krakusa i Wandy a ul. Obotrytów, tj. wzmocnienie istniejącej konstrukcji jezdni, przebudowa chodników, ścieżki rowerowej, przebudowa skrzyżowania ulic Krakusa i Wandy – Lechicka – Konstytucji 3 Maja z typu prostego na typu rondo (prace już się  rozpoczęły, ich koszt to 8 mln 600 tysięcy złotych, prace prowadzi firma Colas na zlecenie ZDM),
3.      ETAP III – przebudowa ulicy Gnieźnieńskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. I. Paderewskiego do granic miasta, tj. wzmocnienie istniejącej konstrukcji jezdni, przebudowa chodników, miejsc postojowych, renowacja terenów zielonych w obrębie robót, usunięcie ewentualnych kolizji z sieciami infrastruktury technicznej, budowa nowego chodnika, budowa kanalizacji deszczowej wraz z zespołem podczyszczającym (osadnik + separator) z odprowadzeniem wód do istniejącego rowu drogowego.

Dzięki tej inwestycji poprawi się jakość i bezpieczeństwo komunikacji w tym ważnym odcinku drogi krajowej, przechodzącej przez centrum miasta i łączącej nadmorskie miejscowości (np. Kołobrzeg i Mielno) z Poznaniem i Górnym Śląskiem. Odcinki objęte inwestycją stanowią też drogę  dojazdową do Koszalina z miejscowości sąsiadujących z miastem, z których mieszkańcy codziennie licznie dojeżdżają do pracy oraz szkół zlokalizowanych w naszym mieście. Ułatwią też dojazd do dworca kolejowego i autobusowego, z których odjeżdżają autobusy oraz pociągi dowożące mieszkańców i turystów do sąsiednich miejscowości. Wiele osób przyjeżdża także do Koszalina, by skorzystać z oferty kulturalnej, handlowej oraz usługowej miasta. Drogi, którymi się poruszają znajdują się w ciągu modernizowanych dróg.

Fundusze z Unii Europejskiej pochodzić będą z działania 4.1 Zwiększenie dostępności transportowej ośrodków miejskich leżących w sieci drogowej TEN-T i odciążenie miast od nadmiernego ruchu drogowego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

Montaż finansowy projektu:

Wartość całkowita - 30 000 000 zł

Wydatki kwalifikowane - 27 609 404,75

dofinansowanie UE - 23 467 994,03

Alert

Program Kocham Koszalin wszedł w życie! Dołącz do nas i ciesz się zniżkami oraz specjalnymi ofertami. Więcej informacji na stronie.

Zamknij pasek z informacjami Zatrzymaj przewijanie się paska informacyjnego

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku