Menu główne

Podstrefa „Koszalin” SSSE

Przeznaczenie działki
obiekty produkcyjne, składy i magazyny
Charakter działki
niezabudowana
Ulica
Rynek Staromiejski 6-7
Miasto
Koszalin
Osoba kontaktowa
Joanna Piotrkowska-Ciechomska
Telefon
+48 94 34 88 793
Fax
+48 94 34 88 792
Strona
www.koszalin.pl
Adres e-mail
joanna.piotrkowska@um.koszalin.pl

Opis

Podstrefa „Koszalin” Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej została ustanowiona w 2003 r. na powierzchni 22 ha. Jej obszar był czterokrotnie powiększany: • w 2006 r. o pow. 9,1465 ha (teren został wyłączony ze Strefy z uwagi na wniosek firmy) • w 2007 r. o pow. 59,7859 ha, • w 2012 r. o pow. 23,2591 ha, • w 2015 r. o pow. 45,1205 ha. Teren Podstrefy „Koszalin" SSSE obejmuje obecnie 150,17 ha (po wyłączeniu dróg - 134,00 ha). Miasto Koszalin prowadzi prace przygotowawcze do kolejnego projektu unijnego, które celem będzie uzbrojenie kolejnych terenów inwestycyjnych w rejonie ulic Lechicka/Wołyńska.

Szczegóły oferty

Lokalizacja:

Podstrefa „Koszalin” znajduje się w zachodniej części miasta w tzw. „Strefie Zorganizowanej Działalności Inwestycyjnej” w obrębie międzynarodowej trasy E-28 Berlin-Kaliningrad oraz drogi krajowej nr 11 łączącej Koszalin z Poznaniem i południem kraju i przy realizowanej budowie drogi ekspresowej S6.


Powierzchnia:

W związku z dużym zainteresowaniem inwestorów zarówno krajowych, jak i zagranicznych teren Podstrefy "Koszalin" został czterokrotnie poszerzony. Obecnie powierzchnia strefy to ponad 150 ha.


Charakterystyka proponowanych terenów:

Tereny niezabudowane, położone przy drogach lokalnych w przemysłowej dzielnicy, oddalonej 4 km od centrum miasta. W bliskim sąsiedztwie zakładów produkcyjnych, z dobrym połączeniem z lokalną komunikacją miejską przy ul. BoWiD - ulica ta jest obwodnicą miejską łączącą drogę krajowa Nr 11 i drogę międzynarodową E-28 Berlin-Kaliningrad. Teren znajduje się bezpośrednio przy węźle komunikacyjnym drogi ekspresowej S6. Teren przygotowany jest technicznie pod realizację przedsięwzięć inwestycyjnych.


Przeznaczenie proponowanego terenu

Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego działki przeznaczone są:

  • pod obiekty produkcyjne,
  • składy i magazyny
  • oraz usługi. 

Dopuszczalna zabudowa powierzchni działki budowlanej od 50%  do 75%, a wysokość zabudowy nadziemnej na tym terenie  - do 25m.


Przedsiębiorca nabywa w przetargu grunt na własność od Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa lub od Gminy Miasta Koszalin. W całym procesie inwestycyjnym pomoc przedstawiciela Miasta na każdym etapie procesu decyzyjnego i realizacyjnego.


Wykaz inwestorów, którzy zakupili teren Podstrefy „Koszalin” Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Obecnie trwają rozmowy z kolejnymi inwestorami, którzy zainteresowani są prowadzeniem działalności na tym terenie.


Po więcej szczegółów zapraszamy serdecznie do kontaktu z Wydziałem Obsługi Inwestorów Kluczowych i Wspierania Przedsiębiorczości!!

lub zapraszamy na spotkanie u nas w biurze ul. Młyńska 2 75-007 Koszalin.


Załączniki:

W trakcie aktualizacji poniższe dokumenty:

  • Formularz wniosku o udzielenie decyzji o wsparciu
  • Lista załączników do wniosku
  • Formularz nowego projektu inwestycyjnego


 

Mapa

Kliknij aby zobaczyć mapę

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku