Otwieramy drzwi przyszłości
182 111, 09 PLN
Krótki opis projektu (zakres zadań):
Dbanie o poziom i jakość nauczania jest dla nas kluczowym elementem i na nim chcemy opierać rozwój naszej placówki. Chcemy zapewnić młodzieży ciekawe i inspirujące zajęcia, atrakcyjne pod kątem wykorzystywania technologii cyfrowej, informatycznej i metodycznej. Planujemy zaadaptować urządzenia mobilne, jako narzędzia edukacyjne uatrakcyjniające proces uczenia się i dające uczniom więcej satysfakcji ze zdobywania wiedzy, wysoka atrakcyjność lekcji pod kątem wykorzystania technologii i urządzeń mobilnych w procesie nauczania przekładać się będzie na większe zainteresowanie danym przedmiotem i lepsze wyniki w nauce. W związku z reformą systemu edukacji, chcemy koncentrować się na stworzeniu takiej oferty edukacyjnej, która pozwoli osiągać wysokie efekty w nauczaniu i będzie atrakcyjna dla ósmoklasistów, rozpoczynających naukę w 4- letnim systemie kształcenia. Opracowaliśmy Europejski Plan Rozwoju naszej szkoły określający obszary, które wymagają szczególnej uwagi. Poprzez udział w projekcie chcemy doprowadzić do odświeżenia warsztatu i podniesienia kompetencji metodycznych nauczycieli przedmiotów ścisłych przyrodniczych, WF-u i języków obcych, poznać sposoby włączania nowoczesnych technologii, aplikacji i programów edukacyjnych oraz skutecznego wykorzystywania urządzeń mobilnych w nauczaniu młodzieży, a także podnieść umiejętności językowe nauczycieli, umożliwić im zdobycie większej pewności siebie w używaniu języka i nawiązania nowych relacji z nauczycielami z innych krajów w kierunku wspólnych projektów edukacyjnych z udziałem młodzieży. Chcemy wzmocnić motywację nauczycieli do doskonalenia umiejętności zawodowych i wychowawczych, poznawania nowych sposobów skutecznego rozwiązywania konfliktów, budowania przyjaznej i twórczej atmosfery w klasie oraz poczucia przynależności do środowiska i wspierania nastolatków w trudnych momentach, rozterkach i zachwianiach emocjonalnych.
Zakładane produkty:
artykuły, prezentacje, wystawa prac, ewaluacja, strona projektu, plakaty, kanał YouTube, szkolny kącik Erasmusa+, banery.
Zakładane rezultaty:
Platformy (strona internetowa szkoły, projektu), archiwum projektu w szkole (artykuły zamieszczane w lokalnych mediach, materiały użyte do rozpowszechniania projektu, broszury, przewodnik, zdjęcia, filmy).
V Liceum Ogólnokształcące im Stanisława Lema
ul. Jedności 9, 75-401 Koszalin
Pani Wioletta Syczewska
tel.: (94) 342 47 84
adres e-mail: wioletta.syczewska@gmail.com