Menu główne

Charytatywnie na stadionie

18.09.2018

15 września na stadionie lekkoatletycznym „Bałtyk” Koszalin odbyła się 4. edycja PKO Biegu Charytatywnego. W biegu uczestniczyły 73 sztafety, które składały się z 5-osobowych zespołów. Ideą biegu było przekazanie przez Fundację Banku PKO BP 50 tys. złotych koszalińskiemu Caritas Diecezji Koszalińsko -Kołobrzeskiej, które zostaną przeznaczone na dożywianie dzieci z ubogich rodzin.

Po raz kolejny pracownicy Urzędu Miejskiego w Koszalinie nie zawiedli, gdzie z dużym zapałem stawili się na linii startu wspierając tę cenną inicjatywę. Emilia Miszewska, Gabriela Sarapuk, Łukasz Kaszuba Jerzy Krauze i Tomasz Nowe wystąpili pod nazwą „Rozbiegany Magistrat” i w klasyfikacji sztafet mieszanych zajęli 17. miejsce, a w klasyfikacji „open” 33. miejsce, pokonując w ciągu godziny 38 okrążeń stadionu i 270 m.
Należy dodać, że pracownicy ratusza z Wydziału Nieruchomości utworzyli drugi zespół w składzie: Marek Gutowski, Agnieszka Sikora-Gutowska, Monika Bąkowska, Joanna Ostaszewska i Katarzyna Lis.

W klasyfikacji mężczyzn zwyciężył zespół „Ekipa Żółwika”, który w ciągu 60 min pokonał 52 okrążenia stadionu i był reprezentowany przez zawodników KL „Bałtyk” Koszalin w składzie: Jakub Wróbel, Adam, Kasprowicz, Paweł Kozak, Mateusz Czepiel i Adrian Kępka. W klasyfikacji kobiet zwyciężył zespół „Pięcioraczki z tartanowej paczki” w składzie: Alicja Dąbrowska, Irena Samoił-Kowalska, Marta Mędel, Wioletta Wołyńska i Agnieszka Konkel, pokonując 40 okrążeń stadionu.