Menu główne

Nagrody za działalność w dziedzinie tworzenia, upowszechniania i ochrony kultury

1. Urszula KURTIAK i  Edward LEY - o Nagrodę dla Wydawnictwa Artystycznego Kurtiak i Ley  wnioskowała Redakcja Zamiejscowa w Koszalinie Telewizji Polskiej – Oddział w Szczecinie. Wydawnictwo działa od 1989 r. Bibliofilskie książki artystyczne wydawane są po polsku, angielsku, francusku, niemiecku, hiszpańsku, arabsku, kazachsku. Eksponowane są na całym świecie – Nowy York, Chicago, Buenos Aires, Madryt, Paryż, Moskwa, Abu Dhabi, Tajpej, Pekin.  Artystyczne książki Wydawnictwa znajdują się  w wielu bibliotekach na świecie. Były wydawane na zamówienia Prezydenta i Premiera RP, dla Jana Pawła II, Benedykta XVI i wielu głów państw.  O wydawnictwie nakręcono 10 filmów, napisano 248 artykułów, wiele prac naukowych i dyplomowych. Biblioteka Narodowa przedstawiła opinię na temat Wydawnictwa  stwierdzając, że w ich działalności widzi „szanse sukcesu polskiego edytorstwa”. Prywatne Muzeum Sztuki i Książki przy Wydawnictwie jest licznie odwiedzane przez Polaków i obcokrajowców. Wydawnictwo zdobyło wiele nagród i wyróżnień m.in. :nagroda główna dla pani Urszuli Kurtiak – tytuł „Mikroprzedsiębiorca Roku 2012”  - przyznana przez Fundację Kronenberga; wyróżnienie – w konkursie „Koszaliński Produkt 2012”; III miejsce w konkursie GIFTS of the Year 2011 w kat. produkty de lux  w Warszawa w 2011r.; Produkt Roku 2011 – w konkursie Gospodarczym Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, Szczecin.

2. Monika Kalkowska - wnioskodawcą jest  Pałac Młodzieży w Koszalinie. Pani Monika pasjonuje się fotografią, podejmuje działania na rzecz upowszechniania fotografii, organizuje życie fotograficzne dla dzieci i młodzieży, sama fotografuje i bierze udział w konkursach.  Jest pomysłodawczynią i opiekunką „Galerii Fotografii Młodych” – działającej od 2007 r. ,    w Pałacu Młodzieży, w której zrealizowano 26 wystaw dla ok. 10 tyś zwiedzających.  Kieruje biurem organizacyjnym Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Dzieci i Młodzieży „Człowiek, Świat, Przyroda” ( na konkurs rocznie wpływa od 1500 -2500 prac). Jest  organizatorką  3-dniowych  Ogólnopolskich Spotkań z Fotografią. Zainicjowała spotkania Dyskusyjnego Klubu Fotograficznego. Udziela konsultacji, przeprowadza prelekcje i wykłady. Prezentuje swoje prace na wystawach – m.in. w Tarnowie, Lublinie, Kazimierzu Dolnym, Trzciance. Od 6 lat prowadzi zajęcia w pracowni fotograficznej.

3. Kazimiera Talko – Hryncewicz - o Nagrodę dla Pani Kazimiery wnioskowała Rada Nadzorcza Koszalińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej  „Przylesie”. Pani Kazimiera od 1990r. związana jest z  KSM „Przylesie” a szczególnie z Centrum Rozrywki „Na Pięterku”. Koordynuje działalnością merytoryczną wszystkich (4) klubów „Przylesia”, współpracuje z innymi podmiotami przy organizacji imprez, koordynuje tworzenie planów rzeczowo – finansowych i programowych. Zajęcia prowadzone w  klubach osiedlowych przyczyniają się do upowszechniania kultury,  rozwijania umiejętności artystycznych, zaspokajania potrzeb mieszkańców.  W 2012 r. placówki „Przylesie” zorganizowały 450 różnego typu imprez, w których uczestniczyło ok. 30 tyś. osób. Pani Kazimiera Talko – Hryncewicz współpracuje      z niemiecką spółdzielnią z Neubrandenburga. Trwa wymiana doświadczeń. W 2012 r.  uczestniczyła w obchodach międzynarodowego roku spółdzielczości.

4.Danuta Krajewska - kierowniczka filii bibliotecznej  Koszalińskiej Biblioteki Publicznej.  O Nagrodę wnioskowała KBP. Jest zaangażowaną, kreatywną bibliotekarką o znakomitych umiejętnościach manualnych. Organizuje warsztaty plastyczne dla bibliotekarek z powiatu. Zapoczątkowała imprezę pn. „Noc w bibliotece” organizując „Noc czarownic”.      Ma wiele sukcesów w pracy z czytelnikami – dziećmi, często działa społecznie, w czasie wolnym od pracy. Zawsze włącza się w realizację akcji takich jak „Bezpieczne wakacje”, „Lato w Bibliotece, „Dorośli czytają dzieciom”. Prowadzi aktywną działalność środowiskową. W 2012 r. została uhonorowana tytułem Bibliotekarz Roku 2011 województwa zachodniopomorskiego. W ogólnopolskim etapie konkursu, w głosowaniu internetowym uzyskała III miejsce w kraju.

5.Robert Rowiński - trener, zawodowy tancerz, choreograf, prowadzi Studio Tańca Pasja. Z wnioskiem o Nagrodę wystąpiło Stowarzyszenie „Pasja”.  R. Rowiński w 2012 r. zdobył   I miejsce (Mistrz Polski Salsy oraz Mistrz Polski Latin  Show) organizacji IDO  ( w parze z Karoliną Bilską) na Krajowych Mistrzostwach Polski w Tańcach Par. Kolejny raz tańczył w  spektaklach  „Traviaty ” w Teatrze  Wielkim w Warszawie. Wraz z partnerką Anetą Piotrowską  znaleźli się na liście par wytypowanych do projektu  musicalu „Dance Temptetion” organizowanego przez  zwycięzcę amerykańskiego Tańca z Gwiazdami Alca Mazo. Był też  współorganizatorem  III Turnieju Tańca Towarzyskiego Pasja Cup w Koszalinie.

6.Artur Zajkowski -  o Nagrodę wnioskowało Centrum Kultury 105 w Koszalinie.  Artur Zajkowski zatrudniony jest w CK105  od 1996r. Pracuje z zespołami akordeonowymi. W skład Koszalińskiej Orkiestry AKORD wchodzą: Fantini Akord Kwintet, Akordissimo, Tetrico Akord. Najważniejsze sukcesy  zespołów to  m.in. nagrody specjalne na XXII i XXIX Bydgoskich Impresjach Muzycznych, I i II miejsca na Europejskim Festiwalu Młodzieży w Neerpelt – Belgia (  2001, 2005, 2007, 2011 ), I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Clermont (Francja)w 2004  i 2005 r .), nagroda specjalna na  Międzynarodowym Festiwalu „Valtidione” we Włoszech w 2006r., Grand Prix – Międzynarodowego  Konkursu  Akordeonistów, Bajanistów i Zespołów Akordeonowych w Osie – Rosja w 2011 i 2012 r., Koncerty z zespołami: „Motion Trio”, „Brathanki”, „Arka Noego”, „Golec  uOrkiestra” i ze Z. Namysłowskim.  Występy w „TV Nasza „, „Telewizji Szczecin”, TVP 1 i 2 TVP Polsat,  i innych. A. Zajkowski jest pomysłodawcą , uczestnikiem i organizatorem Festiwalu Zespołowej Muzyki Akordeonowej.

7. Joanna Alicja Chojeckaw - wnioskodawca: Muzeum w Koszalinie. J. Chojecka  od 1999 roku pracuje w Archiwum Państwowym w Koszalinie, od 2006 roku na stanowisku Dyrektora.  Popularyzatorka historycznego dziedzictwa kulturowego Koszalina, aktywnie współpracująca ze środowiskiem kulturalnym i medialnym, zaangażowana w opracowanie  wielu znaczących dla Koszalina wydawnictw, min. w 2006 roku podjęła się opracowania i tłumaczenia wspólnie z archiwistami, najstarszej kroniki Koszalina – Johanna Dawida Wendlanda oraz  redagowania cyklu „Źródła do historii Koszalina”, wydawanego przez KBP we współpracy z Archiwum i Stowarzyszeniem Przyjaciół Koszalina - do tego wydawnictwa pozyskała również kopie oryginalnych dyplomów, przechowywanych  w Archiwum Krajowym w Greifswaldzie. Współpracowała przy projekcie Miasta  „Umieć czytać historię”, w ramach którego zrealizowała międzynarodową konferencję „Koeslin- Koszalin Miasto Pomorskie”, wystawę stałą oraz trasę historyczną. Zaangażowała Archiwum Państwowe w organizację „Nocy Muzeów”. Od 2011 roku współpracuje wraz z Telewizją Kablową Koszalin „MAX” przy realizacji cyklu filmów dokumentalnych „Z Archiwum K”, przedstawiających historię Koszalina /do końca 2012 roku zrealizowano 38 odcinków/. Aktywna uczestniczka Rady Kultury przy Prezydencie Miasta/od 2009 r./, Rady Muzeum2010-2014/, Zespołu Organizacyjnego ds. obchodów Jubileuszu 750-lecia Koszalina/w 2012 r./, Komitetu ds. opracowania monografii Koszalina/w 2012 r./. W 2010 roku powołana przez Arcybiskupa Metropolii Szczecińsko- Kamieńskiej do Zespołu Eksperckiego „Źródła wspólnej duchowości”.

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku