Menu główne

XIII Gala Koszalińskiej Kultury za nami

30.03.2023
Na zdjęciu laureaci Nagród Prezydenta Miasta w dziedzinie kultury

XIII GALA KOSZALIŃSKIEJ KULTURY

Podczas tegorocznej Gali scena Filharmonii Koszalińskiej była udekorowana  pracą prof. Bogusławy Koszałki. Praca  zatytułowana „Bez chlorofilu” była wystawiana w Muzeum w Koszalinie podczas wystawy „Zapisane w czasie i przestrzeni” z okazji 68. Rocznicy powstania Okręgu Koszalińsko – Słupskiego Związku Polskich Artystów Plastyków. Pierwszą część Gali uświetnił występ Katarzyny Ulickiej – Pydy w  towarzystwie Orkiestry Filharmonii Koszalińskiej, pod kierownictwem Macieja Osady – Sobczyńskiego. W lobby widzowie mogli obejrzeć 2 wystawy:

1. „Znaki miasta/ 1960 -1990” autorstwa Łukasza Waberskiego, stypendysty miasta Koszalina w zakresie kultury,

2. „Zakochaj się w Koszalinie „zorganizowana  przez Klub „Bałtyk” Koszalińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej  „Na Skarpie” i Miejską Energetykę Cieplną w Koszalinie,

W holu były także dostępne stanowiska przygotowane przez  Koszalińską Bibliotekę Publiczną, gdzie było można otrzymać najnowsze wydawnictwo Almanach Kultury Koszalińskiej i kwietniowy numer Koszalińskiego Grafiku Kultury.

Wnioski o przyznanie nagród w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury, zgodnie z Uchwałą nr Uchwała  Nr XLIX /723/ 2018  Rady Miejskiej w Koszalinie z dnia 15  października 2018 r. rozpatruje i opiniuje Kapituła Nagrody Prezydenta Miasta. W bieżącym roku Kapituła Nagrody Prezydenta Miasta rozpatrzyła 59 wniosków, o przyznanie nagrody za osiągnięcia w dziedzinie tworzenia, upowszechniania i ochrony kultury.  Zgodnie z opinią Kapituły i decyzją Prezydenta Miasta przyznano 37 nagród. W budżecie miasta  na 2023 r. na w/w nagrody zarezerwowano kwotę 80 000,00 zł. Kwota ta, w całości została rozdysponowana. Nagrodami  w kat. za realizację przedsięwzięcia artystycznego „Wydarzenie Kulturalne Roku” oraz  „Kulturalna Inicjatywa Roku” były statuetkiNagrodami za wspieranie działalności kulturalnej „Mecenas Kultury” były statuetki „Piórko Pegaza” - prace artystyczne autorstwa Grety Grabowskiej i Krzysztofa Rećko – Rapsy. 

Nagrody I stopnia w dziedzinie kultury (dzieci i młodzież)

1.Zespół Gipemy - działa od 9 lat pod okiem Pałacu Młodzieży w Koszalinie. W obecnym składzie od 2021 r.  W skład zespołu wchodzą: Kacper Krężołek, Antoni Merecki, Matylda Kruk, Ida Kozioł i Wiktoria Studzińska -  aktualni i byli uczniowie szkoły muzycznej.  Zespół jest laureatem m.in. I go miejsca w: XVII Międzynarodowym Internetowym Konkursie Renesans gitary w Homlu, IX Makroregionalnym Konkursie Gitarowym w Olsztynie, XIV Płockich Konfrontacjach Gitarowych w Płocku.

2. Martyna Skuza -  od 10 lat jest uczennicą ZPSM w Koszalinie w klasie skrzypiec. W 2022 r. uzyskała najwyższe nagrody na ok. 14 międzynarodowych i krajowych konkursach. Zdobyła Grand Prix w: IX Międzynarodowych Spotkaniach Młodych Skrzypków w Płocku, IX Międzynarodowym Konkursie - Muzyka wiosny  (Nur-Sułtan), II  International Vocal and Instrumental Competition  (Estonia-Litwa-Kazachstan). Została przyjęta do Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci na rok 2022/23. Jest też stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

3. Julian Merecki - uczeń ZPSM w Koszalinie w klasie waltorni. W sierpniu 2022 r.  zaprezentował się w solowym repertuarze na waltornię z towarzyszeniem wybitnej pianistki dr Marii Rutkowskiej. Koncert odbył się w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. W 2022r. zdobył m.in. I miejsce w: XX Międzynarodowym Konkursie Interpretacji Muzycznych PRO BOHEMIA w Ostravie, XXVIII Śląskim Konkursie -  Instrumenty Dęte. Blacha dla Najmłodszych w Dąbrowie Górniczej, I miejsce i nagrodę specjalną w  XXIX Poznańskim Konkursie Instrumentów Dętych. 

4. Patrycja Przekota  - uczennica ZPSM w Koszalinie w klasie skrzypiec. W 2022 r. zdobyła m.in.: Grand Prix w Universal Star Music Festiwal (USA- Kazachstan), Grand Prix w British Grand Festiwal (Wielka Brytania-Kazachstan), I miejsce w  13th World Open Music Competition  (Belgrad).

5. Irmina Bączkowska  - uczennica ZPSM w klasie skrzypiec. Dodatkowo uczęszcza do Pałacu Młodzieży, gdzie uczy się sztuki wokalnej. Do jej sukcesów w 2022 r. zalicza się m.in.:Grand Prix w Międzynarodowym Festiwalu - Muzyka wiosny (Nur-Sułtan), Grand Prix- 1st International Vocal and International Competition „Vienna music stars” (Austria-Kazachstan), I nagroda w 13th World Open Music Competition  (Belgrad).

6. Paweł Bielak - uczeń ZPSM w klasie fortepianu. W 2022 r. zdobył trzykrotnie  pierwszą nagrodę w 13th World Open Music Competition (Belgrad), a także I miejsce w IMKA Music Competition  (Sarajewo)

7. Zuzanna Górska - uczennica ZPSM w klasie fletu. Zdobywczyni m.in.: Grand Prix w Online Contest „Prometheus” (Włochy), II miejsca w Internarional Online Music Comeptition „The Art. Of Winds and Percussion” (Londyn), II miejsca w World Open Online Music Competition (Belgrad).

8. Joanna Kowalska - uczennica ZPSM w klasie fletu. Laureatka m.in.: I miejsca w VI Tokyo International Music Competition (Japonia), I nagrody w 13th World Open Music Competition (Belgrad), I miejsca w International Online Contest „Le spiagge d’Italia” (Włochy). 

9. Pola Malich - uczennica ZPSM w klasie fletu. Laureatka m.in.: I  miejsca w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym „Rising Talents of Europe” (Londyn), I miejsca w Międzynarodowym Konkursie „World art. Games Fiestalonia” (Hiszpania), I miejsca w Międzynarodowym Konkursie „World art. Games Fiestalonia” (USA, Nowy Jork).

10. Dominika Makowska  - uczennica ZPSM w klasie skrzypiec. Laureatka: Grand Prix w The 1st International Vocal and instrumental Competition Vienna Music Stars  (Austria – Kazachstan), I nagrody w 13th World Open Music Competition (Belgrad).

11. Zuzanna Mieczkowska  - uczennica ZPSM w klasie fletu. Zdobywczyni: I miejsca w VI Tokyo International Musie Competition (Japonia), I miejsca w  IMKA Music Competition (Sarajewo), II miejsca w IX North International Music Competition (Sztokholm).

12. Julian Mural - uczeń ZPSM w klasie fortepianu. Laureat  pierwszych miejsc w: 13th WORLD OPEN MUSIC COMPETITION (Belgrad), 13th WORLD OPEN MUSIC COMPETITION (Belgrad), I miejsce- IMKA Music Competition (Sarajewo).

13. Olaf Nadolny  - uczeń ZPSM w klasie fortepianu. Zdobywca pierwszych miejsc w: Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Młody Wirtuoz” w Sanoku, 13th WORLD OPEN MUSIC COMPETITION, (Belgrad), IMKA Music Competition (Sarajewo).

14. Basia Osada – Sobczyńska - uczennica ZPSM w klasie fortepianu. Zdobywczyni pierwszych  miejsc w : 13th WORLD OPEN MUSIC COMPETITION (Belgrad), IMKA Music Competition (Sarajewo), I miejsce- 13th WORLD OPEN MUSIC COMPETITION (Belgrad). 

15. Borys Palonek - uczeń ZPSM w klasie fortepianu. Laureat pierwszych miejsc w: Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Młody Wirtuoz” (Sanok), 13th WORLD OPEN MUSIC COMPETITION (Belgrad), IMKA Music Competition  (Sarajewo)

16. Krzysztof Zieliński - uczeń ZPSM w klasie skrzypiec. Laureat: Grand Prix w The 2nd Internationa Vocal and instrumental competition „British Grand Festival” (Kazachstan/Wielka Brytania), I miejsca w V Ogólnopolskim Konkursie „Talenty Skrzypcowe” (Poznań), I Nagrody w 2022 Europe Online Music Competition (Belgrad) 

17. Duet Kacper & Antek  /Kacper Krężołek i Antoni Merecki/ uformował się w roku 2019 pod auspicjami ZPSM w Koszalinie. W 2022 r. duet był wielokrotnie nagradzany. Zdobył m.in. : Grand Prix w XIV Płockich  Konfrontacjach Gitarowych, I miejsce w I Międzynarodowy Konkurs Muzyki Jazzowej KRACAMERA Jazz 2022 (Kraków), II miejsce w IX Makroregionalnym Konkursie Gitarowym (Olsztyn). 

18. Mateusz Tomiak – nominowany do nagrody Prezydenta Miasta przez  Studio Gitary Music Haeven Grzegorza Wypycha oraz Fundację  Good Vibe. Uzdolniony muzyk, zapraszany na prestiżowe festiwale w Polsce. Wielokrotnie nagradzany za występy wraz z zespołem. Zdobyli m.in. : I miejsce  w Ogólnopolskim Junior Jazz Festival 2022 w Wadowicach, GRAND PRIX  w I ogólnopolskim konkursie Czary Gitary w Świdwinie, GRAND PRIX  w I edycji Międzynarodowego  Konkursu Muzyki Jazzowej KRACamera Jazz 2022 (Kraków).

Nagrody II stopnia za osiągnięcia w dziedzinie kultury (dzieci i młodzież)

19. Błażej Kowalewski - uczeń Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Koszalinie, w klasie kontrabasu. Od 8 lat działa w CK 105 rozwijając się w zakresie  śpiewu, recytacji, teatru. Jest zdobywcą Nagrody Specjalnej za najlepszy debiut na XXXVI Ogólnopolskim Turnieju Sztuki Recytatorskiej i Poezji Śpiewanej im. Skamandrytów w Połczynie  Zdroju i laureatem I miejsca w eliminacjach wojewódzkich 67. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Turnieju poezji śpiewanej w Szczecinie.

20. Maciej Karkoszka – laureat  I miejsca w VI Ogólnopolskim  Konkursie fotograficznym „Decydujący moment” we Wrocławiu i nagrody specjalnej w Międzynarodowym Konkursie „Międzykulturowe poszukiwania w sztuce –„ Only Water”  w Łodzi. O nagrodę wnioskowało Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych  w Koszalinie.

21. Aleksandra Bałdowska  nominowana do nagrody przez Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Koszalinie. Zdobyła nagrodę indywidualną w XXI Międzynarodowym Konkursie Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży „Zawsze zielono, zawsze niebiesko” w Toruniu oraz  II miejsce w konkursie rzeźbiarskim podczas XXVIII Ogólnopolskiego Pleneru Rzeźbiarskiego dla uczniów szkół plastycznych Bydgoszcz-Myślęcinek.

22. Amelia Kłus – Szczeblewska  - kandydatka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych  w Koszalinie. Laureatka II miejsca w XIV edycji Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego Młody Człowiek w XXI w. w Kownie oraz  I miejsca  w II Ogólnopolskim Biennale Fotografii Użytkowej pt. „Wizerunek” w  Gdyni.

23. Julia Golan również kandydatka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Koszalinie. Zdobyła  I miejsce w VI Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Obiektywnie o dzieciach”  w Strzyżowie i wiele wyróżnień na ogólnopolskich konkursach fotograficznych.

Nagrody za osiągnięcia w dziedzinie kultury (dorośli)

1. Jarosław Barów -  pianista, kompozytor, autor muzyki filmowej i telewizyjnej, aranżer, artysta kabaretowy, właściciel prywatnego teatru muzycznego Teatr Variete Muza.  W 2022 r. był współorganizatorem 2 dużych koncertów prezentowanych w największych salach widowiskowo – sportowych w Polsce. Koncertu Tribute to Krawczyk oraz  Christmas Time. Dyrygował 30 osobową orkiestrą złożoną z najlepszych muzyków rozrywkowych w Polsce.  Do nagrody nominowany przez  Teatr Variete Muza.

2. Greta Grabowska – ukończyła studia plastyczne na ASP w Gdańsku, na wydziale architektury wnętrz, a następnie architekturę krajobrazu na SGGW w Warszawie. Tworzy barwne, papierowe kompozycje. W swoim dorobku ma przeszło czterdzieści wystaw indywidualnych i kilkadziesiąt zbiorowych. Rok 2022 r. był dla artystki bardzo intensywny. Zdobyła m.in.  nagrodę jury i nagrodę publiczności podczas wydarzenia pn. Doroczny Salon Rzeźby i Malarstwa w Mairie de Morteaux Couliboeuf we Francji, w Ptigny we francuskiej Normandii miała wystawę indywidualną i prowadziła warsztaty.  W 4. Ogólnopolskim Biennale Malarstwa – Pejzaż Architektoniczny  w  Olsztynie zdobyła II nagrodę. Prezentowała swoje prace na wystawie  pt. „Okno na sztaludze” inaugurującej działalność  „Galerii M” Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie. Miała indywidualne wystawy w Kazimierzy Dolnym podczas X Festiwalu – Spotkania z kulturą Żydowską oraz w Tarnowskich Górach. Uczestniczyła w 16. Interdyscyplinarnej Wystawie „FALA”  w  Bałtyckiej Galerii Sztuki w Koszalinie. Projektowała i wykonała kostiumy do filmu realizowanego przez Teatr Dialog pt. „Oskarżam cię o czary”. Gretę Grabowską nominowała do nagrody Rada Kultury przy Prezydencie Miasta.

3. Robert Rowiński - tancerz, choreograf. Prowadzi Studio Tańca PASJA, trenuje pary tańca towarzyskiego, które osiągają znaczące sukcesy. Bierze udział w różnych projektach w kraju  i  zagranicą. W ub. roku tańczył podczas nocy Sylwestrowej w Dubaju. W 2022 r. wraz z Iloną Krawczyńską odniósł  zwycięstwo w  programie telewizyjnym „Taniec z Gwiazdami” na antenie Polsatu. Z wnioskiem o nagrodę wystąpiło Stowarzyszenie „Pasja”.

4. Krzysztof Sokołów -  fotograf, fotoreporter, dokumentalista, Pracuje w zawodzie od 1970 r. Współpracował z kilkunastoma gazetami, najdłużej z „Głosem Koszalińskim”. W 2022 r. wraz z Archiwum Państwowym zrealizował 2 znaczące wydarzenia : wystawę prezentowaną na Rynku Staromiejskim w lipcu i sierpniu pt. „Fotograf mówi zdjęciami. Krzysztof Sokołów” oraz publikację pod tym samym tytułem, będącą efektem przekazania w formie darowizny do Archiwum Państwowego zbioru ok. 9000 zdjęć prezentujących Koszalin i okolice na przestrzeni lat 70. do 2000 r. dokumentując tym samych zachodzące w mieście zmiany. Nominowany do nagrody przez  Archiwum Państwowe w Koszalinie.

5. Wiktoria  Wizner – koszalinianka, obecnie mieszka i pracuje w Glasgow w Wielkiej Brytanii. W 2018 r.  ukończyła Akademię Muzyczną w Bydgoszczy, specjalność wokalistyka a w  2021 r.  Królewskie Konserwatorium Szkocji w Glasgow , specjalność – opera. W 2022 r.,  jako jedyna cudzoziemka, wystąpiła  w Operze Flight Johna Dova. Zagrała też główną rolę  w operze  La Cenerentola G. Rossiniego. Wydała również kilka autorskich piosenek  a teledysk do jednej z nich kręcony był  w Parku Książąt Pomorskich w Koszalinie i w Glasgow. Z wnioskiem o nagrodę wystąpiła spółka TEB Edukacja z Poznania/ Oddział w Koszalinie. 

Nagrody za całokształt wieloletniej pracy artystycznej, twórczej oraz działania na rzecz upowszechniania i promocji kultury:

1. Marek Kołowski – reżyser, instruktor teatralny, autor scenariuszy, aktor, juror w konkursach recytatorskich. Swoją przygodę z teatrem rozpoczął w 1976 r. a już trzy lata później  objął stanowisko kierownika administracyjnego Teatru „Dialog”, w którym realizował przedstawienia teatralne i w wielu z nich występował. Był jednym z założycieli i kierowników, wielokrotnie nagradzanego Teatru „AKA”, który działał przy klubie  „W Klocku” KSM „Przylesie”, był konsultantem ds. programowych w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym, prezesem Stowarzyszenia Teatr Propozycji „Dialog”,  inicjatorem  i realizatorem warsztatów teatralnych pn. „Akademia Słowa”. W 2013 r. rozpoczął realizację autorskiego projektu  -  Koszalińskie Ogólnopolskie Dni Monodramu „Strzała Północy”. Jest twórcą i moderatorem serwisu Monodram w Polsce e – Informacje, którego celem jest upowszechnianie sztuki teatru jednego aktora. O nagrodę dla Marka Kołowskiego wnioskowało  STP „Dialog”.

2. Wiesława Kurowska – artystka – malarka, kuratorka wystaw i organizatorka wernisaży.  Maluje przede wszystkim nadmorskie pejzaże i kwiaty. Uczestniczy w  koszalińskich i krajowych wystawach. Od 2017 r. jest prezeską Związku  Plastyków Artystów RP O/Koszalin. Współpracuje z Klubem „Bałtyk” KSM „Na Skarpie”, gdzie  prowadzi Mini Galerię Sztuki Związku Plastyków Artystów RP  i z   Klubem „Na Skarpie” oraz innymi placówkami w mieście. Jest jurorką w konkursach plastycznych organizowanych zarówno dla dzieci i młodzieży jak i dorosłych. Jest uczestniczką wielu akcji charytatywnych. W 2016 r. otrzymała odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. O nagrodę dla pani Wiesławy Kurowskiej wnioskowali koszalińscy  radni :  Żaneta Kwapisz, Izabela Wesołowska i Ryszard Tarnowski.

3. Jerzy Musiał - w 1973 r. zajął się upowszechnianiem filatelistyki wśród dzieci  i młodzieży. Od 36 lat jest opiekunem Koła Młodzieżowego Polskiego Związku Filatelistów w Klubie  „W Klocku”  a od 2016 r. w Klubie „Kanion” KSM „Przylesie”. Współpracuje też z klubem seniora w Klubie „Kanion”. W grudniu 2016 r.  otrzymał tytuł Członka Honorowego Polskiego Związku Filatelistów.   Posiada i prezentuje też własne eksponaty, jeden z nich wystawiał w 2022 r.  na światowych i krajowych wystawach m.in. w Budapeszcie, Jakarcie , Libercu, Tarnowie, gdzie zdobył znaczące nagrody w postaci medalu złotego i kilku medali srebrnych.  Z wnioskiem  o nagrodę wystąpiła  Koszalińska Spółdzielnia Mieszkaniowa  „Przylesie”. 

4. Ewa Miśkiewicz-Żebrowska – doktor habilitowany w dziedzinie Sztuk Plastycznych w Dyscyplinie Artystycznej Sztuki Piękne na Wydziale  Grafiki i Malarstwa ASP w Łodzi. Od 33 lat pracuje w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Koszalinie. Od 2005 r.  wykłada w  Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie.   Zajmuje się m.in. działalnością artystyczną w dziedzinie grafiki warsztatowej, malarstwa, rzeźby i fotografii. Prezentowała swoje prace na 40 wystawach indywidualnych w kraju i zagranicą i uczestniczyła w ponad 250 wystawach zbiorowych.  Jest komisarzem   i pomysłodawcą  Międzynarodowych Plenerów w Osiekach „Czas i miejsce dla sztuki” nad którymi  od 25 lat pełni opiekę artystyczną i organizacyjną. Od 1996 r. jest prezeską  Związku Polskich Artystów Plastyków  O/Koszalin – Słupsk, od 2006 r. zasiada w Radzie Muzeum przy Muzeum w KoszalinieDo nagrody nominowana przez Muzeum w Koszalinie.

5. Katarzyna Ulicka – Pyda - absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej PAM w Katowicach. Po studiach pracowała w Państwowym Teatrze Rozrywki w Chorzowie, a od 1995 r. jest aktorką Bałtyckiego Teatru Dramatycznego. Zagrała w ponad 80 sztukach. W 2009 r. powstał, z jej udziałem, monodram „Kambek”, który w 2015 r. nagrała jako słuchowisko dla Teatru Polskiego Radia. Działa w Stowarzyszeniu  „Aktorzy po godzinach”, współpracowała z kabaretem „Koń Polski”,  w latach 1999 – 2003 była członkiem Rady Programowej Radia Koszalin.  Jest zdobywczynią wielu nagród  i wyróżnień m.in.: w 2012 r. uzyskała tytuł  „Najpopularniejszej Aktorki” w sezonie 2011 – 2012 w plebiscycie BTD, w 2011 r. została wyróżniona przez Jury 17. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej za rolę kobiety w „Dwoje biednych Rumunów mówiących po Polsku”, w 2010 r. nagrodę publiczności dla Najlepszej Aktorki podczas Konfrontacji Młodych  „m – Teatr” za rolę kobiety w „Dwoje biednych Rumunów mówiących po Polsku”, w  2009 r. otrzymała „Bursztynowy Pierścień” w kat. aktor sezonu za rolę w monodramie „Kambek”. Do nagrody nominowana przez Bałtycki Teatr Dramatyczny.

Nagroda za realizację przedsięwzięcia artystycznego „Wydarzenie Kulturalne Roku”

Tytuł Wydarzenie Kulturalne Roku 2022 otrzymuje „Romantycznie w sercu miasta”  

Romantycznie w sercu miasta" to wydarzenie, które narodziło się ze względu na chęć wykorzystania do działań kulturalnych pięknej przestrzeni Parku Książąt Pomorskich, gdzie zaprezentowano spektakl plenerowy złożony z trzech etiud teatralnych, wyreżyserowanych przez lokalnych twórców: Ewę Czapik-Kowalewską, Elżbietę Malczewską - Giemzę i Wojciecha Węglowskiego. Każde z nich zaprojektowało oprawę artystyczną jednej z ballad Adama Mickiewicza według własnej interpretacji. W wydarzeniu uczestniczył teatr seniorów „Zwierciadło”,  młodzieżowy teatr „Reunited” oraz teatr osób z niepełnosprawnością  „Recepta”.

Nagroda za działania w zakresie kultury „Kulturalna Inicjatywa  Roku”.

Tytuł Kulturalna Inicjatyw Roku 2022  otrzymało przedsięwzięcie Kompozycja – Architektura i muzyka”

Cykl „Kompozycja – Architektura i muzyka” ma na celu prezentowanie związków pomiędzy muzyką i architekturą.  Na poszczególne  wydarzenia składają się wykłady najwybitniejszych polskich architektów, mających w swym dorobku projekty sal koncertowych i innych obiektów służących muzyce, oraz koncerty kameralne  w wykonaniu koszalińskich muzyków.

Nagrody za wspieranie działalności kulturalnej „Mecenas kultury 2022 r.”

MPS International sp z o.o.  

Spółka od trzech lat współpracuje z  CK105. Wspiera dwa prestiżowe festiwale filmowe: Dziecięcy Festiwal Sztuki Filmowej FILMONIADA i Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”. Obecność firmy wśród sponsorów tych festiwali podnosi ich rangę  i pomaga pozyskiwać innych partnerów.       

Miejska Energetyka Cieplna sp. z o.o. w Koszalinie

Dzięki finansowemu wsparciu Spółki Centrum Kultury 105 zorganizowało wiele wydarzeń kulturalnych. W 2022 roku były to m.in. : Dni Koszalina  - ważne wydarzenie, podczas którego mieszkańcy świętowali 756. urodziny miasta oraz  Sylwester Miejski  - dzięki pozyskanym środkom  CK105 mogło zaprosić gwiazdę polskiej sceny i wspólnie z mieszkańcami przywitać Nowy Rok podziwiając przy tym pokaz laserów.

O nagrody dla nagrodzonych Spółek  wnioskowało Centrum Kultury 105 w Koszalinie.

Wszystkim laureatom jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

Serdecznie dziękujemy Violettcie Goldfarb za fotorelację z wydarzenia, którą mozecie państwo obejrzeć poniżej.

fot. Violetta Goldfarb

Alert

Program Kocham Koszalin wszedł w życie! Dołącz do nas i ciesz się zniżkami oraz specjalnymi ofertami. Więcej informacji na stronie.

Zamknij pasek z informacjami Zatrzymaj przewijanie się paska informacyjnego

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku