Menu główne

Państwo Grażyna i Eugeniusz Targońscy otrzymali medale "Za zasługi dla Koszalina"

26.10.2023
Państwo Grażyna i Eugeniusz Targońscy otrzymali medale "Za zasługi dla Koszalina"

Państwo Grażyna i Eugeniusz Targońscy otrzymali medale "Za zasługi dla Koszalina"

Państwo Grażyna i Eugeniusz Targońscy przez 26 lat współtworzyli koszaliński system pieczy zastępczej.

Po raz pierwszy, jako rodzina zastępcza, przyjęli pod opiekę dzieci w dniu 15 grudnia 1997 r. Od października 1998 r. podjęli się prowadzenia Rodzinnego Domu Dziecka Nr 3 w Koszalinie, który w 2006 r. stał się jednostką budżetową Miasta a następnie na mocy decyzji Wojewody Zachodniopomorskiego z 26 lutego 2013 r. funkcjonował jako Placówka Opiekuńczo - Wychowawcza Nr 1.

W ciągu 26 lat swojej rodzicielskiej misji przyjęli do domu 66 wychowanków. Część z nich wróciło do swoich rodziców, część usamodzielniło się zakładając własne rodziny a część trafiło do rodzin adopcyjnych.

Najmłodszymi dziećmi, które trafiły pod opiekę Państwa Targońskich było pięcioro noworodków odebranych ze szpitala, z których czworo szczęśliwie znalazło nowych rodziców.

Trójka rodzeństwa przebywająca w Rodzinnym Domu Dziecka została adoptowana przez rodzinę polskiego pochodzenia ze Stanów Zjednoczonych.

Wielu z usamodzielnionych wychowanków nadal pozostaje w bliskim kontakcie z Panią Grażyną i Panem Eugeniuszem, nie tylko telefonicznym, ale i osobistym.

Odwiedzają Państwa Targońskich już ze swoimi dziećmi, co napawa opiekunów dumą i jest świadectwem ich sukcesu wychowawczego. Dzisiejsi laureaci Medalu przez wiele lat dokładali wszelkich starań, aby stworzyć dzieciom prawdziwy dom.

Jako pierwsi w Koszalinie podjęli się również opieki nad małymi uchodźcami wojennymi z Ukrainy.

W codziennych czynnościach zawsze kierowali się dobrem i troską a dzięki ich wytrwałości i poświęceniu, dzieci bez względu na swoją przeszłość, mogły wzrastać w atmosferze akceptacji, ciepła i troski. Miały szansę, by pokonać własne trudności i rozpocząć nowe życie.

Dzięki zaangażowaniu i codziennej, niejednokrotnie trudnej pracy, w domu stworzonym przez Panią Grażynę i Pana Eugeniusza Targońskich, dzieci odzyskiwały poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji, zaczynały marzyć i realizować swoje plany.

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku