Menu główne

Ambasador EFS z Koszalina Sławomir Tkaczyk

27.10.2021
Ambasador EFS z Koszalina Sławomir Tkaczyk

25 października 2021 r. w Operze na Zamku w Szczecinie odbyła się Gala „Zachodniopomorskie Magnolie EFS”, podczas której uhonorowano laureatów konkursu organizowanego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie, który miał na celu docenienie wysiłków podmiotów, instytucji i osób zaangażowanych w realizację w województwie zachodniopomorskim projektów współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Nagrody „Zachodniopomorskie Magnolie EFS” wręczone zostały w 10 różnych kategoriach, w tym w kategorii „Ambasador EFS”. Miło nam poinformować, że ta najbardziej prestiżowa nagroda, przyznawana w województwie dla osób bezpośrednio zaangażowanych w realizację projektów współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, trafiła w tym roku w ręce Pana Sławomira Tkaczyka –  pracownika Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Koszalinie, który osiąga znaczące sukcesy w realizacji projektów współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w obszarze edukacji.

Przyznana nagroda jest wyrazem uznania dla działań podejmowanych przez Gminę Miasto Koszalin w obszarze podnoszenia jakości regionalnej edukacji, które są inicjowane i wdrażane przez Pana Sławomira Tkaczyka wraz z zespołem, którym kieruje w Wydziale Edukacji. Kapituła konkursu „Zachodniopomorskie Magnolie EFS” w uzasadnieniu nominacji do nagrody stwierdziła: Jego 17 letnie doświadczenie w przygotowaniu, rozliczaniu i zarządzaniu projektami współfinansowanymi ze środków unijnych robi wielkie wrażenie i to nie tylko dla lokalnej społeczności. Wszyscy, jeszcze przez wiele lat podziwiać będziemy efekty projektów edukacyjnych, które przyczyniły się do wzrostu jakości edukacji w północnej części naszego województwa.

Pan Sławomir Tkaczyk po wręczeniu nagrody stwierdził: Projekty współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego są często trudniejsze w realizacji niż projekty inwestycyjne. Rezultaty tych działań czasami są widoczne wiele lat po ich zakończeniu. Dlatego w Koszalinie wierzymy, że każde utworzone miejsce wychowania przedszkolnego, każda godzina zajęć dodatkowych dla uczniów z przedmiotów ogólnokształcących, czy każda dodatkowa kwalifikacja zawodowa zdobyta przez uczniów szkół zawodowych, przybliża nas do poprawy wyników egzaminów zewnętrznych
w województwie
. Dodał także: Za tą statuetką kryje się ciężka praca ponad siedmiuset osób, które są zaangażowane w realizowane projekty: to nauczyciele, pracownicy administracyjni szkół czy też pracownicy urzędów z samorządów partnerskich.

Koszalińskie projekty edukacyjne

Projekty edukacyjne realizowane w Koszalinie i finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, są doceniane i dostrzegane daleko poza granicami miasta. W uznaniu dokonań w zakresie realizacji projektów edukacyjnych Gmina Miasto Koszalin już w 2018 roku otrzymała „Zachodniopomorskie Magnolie EFS” w kategorii „Najlepszy Beneficjent RPO” za koordynowany przez Pana Sławomira Tkaczyka projekt „Wsparcie na starcie!”.

Warto wspomnieć, że tylko w mijającej perspektywie finansowej Unii Europejskiej na lata 2014-2020, Miastu udało się pozyskać dofinansowanie na realizację 69 projektów edukacyjnych o łącznej wartości ponad 63 mln. zł. Realizowane zadania dotyczyły m.in. termomodernizacji obiektów oświatowych w Koszalinie, gruntownej modernizacji pracowni kształcenia praktycznego w Zespole Szkół nr 9 i Zespole Szkół nr 10, organizacji dodatkowych zajęć pozalekcyjnych dla uczniów z zakresu kształcenia ogólnego i zawodowego, a także współpracy międzynarodowej koszalińskich szkół, realizowanej w ramach Programu Erasmus+. Wśród nich jest 9 projektów współfinansowanych ze środków EFS o wartości ponad 30 mln zł, które koordynował Pan Sławomir Tkaczyk: „Moją perspektywą – ZAWÓD!”, „Czas na ZAWODOWCA”, „Wsparcie na starcie!”, „Upowszechnienie edukacji przedszkolnej w Koszalinie”, „Fabryka Kompetencji Kluczowych”, „Moją perspektywą – KWALIFIKACJE!”, „Czas na KWALIFIKACJE”, „Koszalińska Szkoła Ćwiczeń” oraz „Pomorze Zachodnie – Bezpieczna Edukacja”.

Realizacja wspomnianych wyżej projektów, za których przygotowanie i zarządzanie od wielu lat odpowiada bezpośrednio Pan Sławomir Tkaczyk, jest działaniem wymagającym zarówno zaangażowania, dużej wiedzy, jak również współdziałania całego zespołu współpracowników oraz wielu instytucji. Inicjowane i wdrażane przedsięwzięcia są bardzo różnorodne merytorycznie, zakładające realizację kilkudziesięciu zadań, złożone organizacyjnie – bo zazwyczaj realizowane przez wiele podmiotów, mające wielu adresatów - od kilkuset do kilku tysięcy uczestników. Ich realizacja trwa średnio od 2 do 4 lat. Wymagają obszernej dokumentacji oraz podlegają szczegółowemu rozliczeniu.

Biorąc pod uwagę powyższe, należy stwierdzić, że aktywność zawodowa Pana Sławomira Tkaczyka w zakresie projektów edukacyjnych współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej przyczynia się do podnoszenia jakości edukacji nie tylko w Koszalinie – drugim co do wielkości ośrodku edukacyjnym w województwie, ale także w szerszym wymiarze – na obszarze Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Koszalińsko-Kołobrzesko-Białogardzkiego Obszaru Funkcjonalnego. Realizowane projekty w sposób kompleksowy odpowiadają na aktualne potrzeby z zakresu kształcenia ogólnego, zawodowego oraz wychowania przedszkolnego. Wszystkie pomagają osiągnąć efekt synergii
w obszarze edukacji.

Alert

Program Kocham Koszalin wszedł w życie! Dołącz do nas i ciesz się zniżkami oraz specjalnymi ofertami. Więcej informacji na stronie.

Zamknij pasek z informacjami Zatrzymaj przewijanie się paska informacyjnego

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku