Menu główne

XVIII Hanza Jazz Festiwal - wystawa indywidualna Jarka Wierzbickiego

12
10/2023
17:30
- 31
10/2023
15:00
Adres wydarzenia: 
ul. Zwycięstwa 105
Organizator: 

Centrum Kultury 105 w Koszalinie

Kategoria: 
Imprezy kulturalne

Tomasz Stańko & Wojciech Karolak
W HOŁDZIE
Wierzbicki Jarek fotografia”

Wystawa w ramach XVIII Hanza Jazz Festiwal.
Wernisaż: 12.10. godzina 17:30.
Wernisaż zaszczyci mini recitalem na trąbkę solo Patrycjusz Gruszecki.

Jarek  Wierzbicki
Człowiek, który odebrał niewiarygodnie trudne lekcje od życia. Jego miłością - muzyka. Pasją - fotografia. Celem - uchwycenie emocji, które niesie ze sobą jazz. Zaraża entuzjazmem, wzrusza prawdą zaklętą w jego zdjęciach, inspiruje i pomaga, ofiarowując to, co najcenniejsze - serce na dłoni. Współpracuje z Jazz Forum i magazynem Jazz Press. Jego pierwsza wystawa „Cały Mój Jazz odbyła się we wrześniu 2016 roku. Po niej przyszedł czas na kolejne: na Festiwalu JazzJam w Legionowie, w 2017 roku na zaproszenie Instytutu Polskiego i Get Closer w Budapeszcie, gdzie wydarzenie otwierał John Scofield i na Młyn Jazz Festiwal, gdzie pojawił się sam Herbie Hancock, a po której  zgromadzonych oprowadzał Michał Urbaniak. W 2018 roku jego zdjęcie przedstawiające Rudy’ego Birda dostało się do finałowej trzydziestki prestiżowego konkursu Jazz World Photo. Na tym samym konkursie w 2020 roku fotografia autorstwa Jarka Wierzbickiego przedstawiająca Leszka Możdżera zajęła zaszczytne V. miejsce.

Czterokrotny  finalista konkursu MK Jazz Foto im. Marka Karewicza, w którego drugiej edycji fotografią Leszka Możdżera zajął III. miejsce, by w tym samym konkursie w 2021 roku fotografią Rona Cartera zdobywa po raz drugi III nagrodę.  W 2022 roku fotografią Piotra Schmidta, po raz trzeci znalazł się  pośród 30 fotografii finałowych konkursu Jazz World Photo
Organizator koncertów charytatywnych na rzecz Fundacji „Daj Herbatę”, ofiarodawca niezliczonej  ilości fotografii na cele charytatywne. Przez pięć lat był dyrektorem artystycznym Mazowieckiego Jazz Jam Festiwal w Legionowie.

Przyjaciel środowiska jazzowego i niezwykły człowiek o wielkim sercu.
Mariola Borowska " Jazz Forum "

Sam autor o fotografowaniu Tomasza Stańko  i Wojciecha Karolaka
Fotografowałem koncerty Tomasza przez kilka ostatnich lat jego życia, stopniowo zyskując pewność, że udaje mi się uchwycić istotę jego artyzmu i sposobu bycia. Zachwycałem się muzyką, ale zawsze pamiętałem, że był człowiekiem, który - tak jak ja - odebrał niewiarygodnie trudne lekcje od życia. I zwyciężył! Fotografie  z których ułożyłem wystawę pochodzą z krótkiego, ale pamiętnego występu na Gali 100-lecia ZAIKS w Teatrze Wielkim w Warszawie (19 marca 2018), warszawskich koncertów w klubie 12on14 (22 października 2016) i Teatrze Roma (13 listopada 2017) oraz z OSTATNIEGO, jaki zagrał - w krakowskim klubie Alchemia (14 lutego 2018). To moje prawdziwe pożegnanie z Tomaszem.

Podobnie było jeśli chodzi o fotografowanie  Wojciecha Karolaka. Tak jak w przypadku Tomasza Stańko, na wystawie zawarłem fotografie z mniej więcej ostatnich trzech lat artystycznego życia Pana „Zająca”, jak sam siebie nazywał.
Na wystawie w jej części poświęconej Wojtkowi przedstawiam fotografie z ostatniej sesji zdjęciowej na album Karolak Piano Trio ''MOOTAG”, koncertu w Warszawskim PROM-ie Kultury, Love Polish Jazz Festiwalu w Tomaszowie Mazowieckim czy jak wspomnianego wcześniej koncertu na Gali 100-lecia ZAIKS.

Alert

Bezpieczne wakacje w Koszalinie - czas na lato pełne atrakcji! Harmonogram wydarzeń dostępny jest tutaj.

Zamknij pasek z informacjami Zatrzymaj przewijanie się paska informacyjnego

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku