Rozwój Systemu Informacji Przestrzennej Miasta Koszalina
1 770 440,85 PLN
Projekt polega na rozwoju Systemu Informacji Przestrzennej Miasta Koszalina poprzez założenie bazy danych geodezyjnej ewidencji sieci uzbrojenia terenu (GESUT) oraz dostosowanie eksploatowanych systemów informatycznych i baz danych do przepisów rozporządzenia z dnia 12 lutego 2013 r. Ministra Administacji i Cyfryzacji w sprawie bazy danych geodezyjnej ewidencji sieci uzbrojenia terenu, bazy danych obiektów topograficznych oraz mapy zasadniczej (Dz. U. z 2013 r. poz. 383) w zakresie BDOT500. W ramach budowy bazy BDOT500 zaimplementowane zostaną również usługi danych przestrzennych, o których mowa w ustawie z dnia 4 marca 2010r. o infrastrukturze informacji przestrzennej (Dz. U. z 2010 Nr 76, poz. 489 z p. zm.).
Zgodnie z obowiązującymi regulacjami prawnymi usługi polegające na przeglądaniu, umożliwiające co najmniej: wyświetlanie, nawigowanie, powiększanie i pomniejszanie, przesuwanie lub nakładanie na siebie zobrazowanych zbiorów oraz wyświetlanie objaśnień symboli kartograficznych i zawartości metadanych będą dostępne powszechnie i nieodpłatnie. Usługi, o których mowa będą realizowane za pośrednictwem sieci Internet oraz bezpośrednio w Urzędzie Miejskim w Koszalinie w Wydziale Geodezji, Kartografii i Katastru.
Projektu obejmuje realizację poszczególnych zadań:
1) Modyfikacja systemu Kataster WZ wraz z dostosowaniem struktury bazy;
2) Budowa geodezyjnej ewidencji sieci uzbrojenia terenu (GESUT) w obrębach ewidencyjnych 0051-0054;
3) Usługa wykonania Studium Wykonalności realizacji inwestycji;
4) Utworzenie bazy danych obiektów topograficznych oraz mapy zasadniczej w zakresie BDOT500 oraz bazy danych geodezyjnej ewidencji sieci uzbrojenia terenu (GESUT) wraz z implementacją usług danych przestrzennych;
5) Zarządzanie projektem;
6) Promocja projektu.
Zakładane produkty:
- Utworzenie bazy danych BDOT500 oraz bazy danych GESUT;
- Implementacja usług danych przestrzennych wraz z udostępnieniem ww. baz danych w sieci Internet z możliwością wyszukiwania i przeglądania.
Zakładane rezultaty:
- Utworzenie baz danych BDOT500 i GESUT dla obszaru miasta Koszalina oraz implementacja usług danych przestrzennych w sieci Internet pozwala obecnie na wyszukiwanie i przeglądanie baz danych, co m.in. zwiększa atrakcyjność miasta pod kątem pozyskiwania nowych inwestorów, ponieważ mają oni bezpośredni wgląd w istniejącą oraz projektowaną infrastrukturę techniczną na obszarze potencjalnej inwestycji.
- Wskaźnikiem rezultatu jest liczba osób korzystających z usług on-line. Średnio rocznie będzie to około 20 osób. Jednostką sektora publicznego, która korzysta z utworzonych baz danych oraz usług teleinformatycznych jest Gmina Miasto Koszalin.