Menu główne

Punkty Życia - defibrylatory AED

   Punkty Życia – defibrylatory AED w miejscach publicznych – bezpieczniejszy Koszalin” w ramach Koszalińskiego Budżetu Obywatelskiego, edycja 2021. AED

W przestrzeni miejskiej możecie Państwo znaleźć 40 szt. defibrylatorów AED (27 szt. to defibrylatory wolnostojące, kolejnych 5 szt. zostało umieszczonych na budynkach różnych instytucji i organizacji a pozostałe 8 szt. to tzw. defibrylatory mobilne, z czego 5 szt. znajduje się w autobusach MZK, 2 szt. w autach Straży Miejskiej, 1 szt. w radiowozie policyjnym).

Defibrylatory mają za zadanie poprawiać bezpieczeństwo w naszym mieście. Każdy z nich ma swoją unikatową nazwę i przypisany mu numer np. „Punkt Życia #1”.

Niewątpliwą zaletą zrealizowanego projektu jest fakt, że Punkty Życia są do Państwa dyspozycji 24/7. Taka dostępność to realna poprawa bezpieczeństwa mieszkańców Koszalina.

Każdy Punkt Życia ma wbudowany system powiadamiania, dzięki któremu każde otwarcie kapsuły czy użycie defibrylatora zostanie automatycznie zgłoszone do właściwych służb.

Defibrylator AED ratuje życie! Użyj go wyłącznie w sytuacji zagrożenia życia!

  Punkty Życia na mapie Koszalina 
Film instruktażowy - udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej wraz z obsługą defibrylatora AED

Alert

Bezpieczne wakacje w Koszalinie - czas na lato pełne atrakcji! Harmonogram wydarzeń dostępny jest tutaj.

Zamknij pasek z informacjami Zatrzymaj przewijanie się paska informacyjnego

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku