Menu główne

Amfiteatr

Amfiteatr im. Ignacego Jana Paderewskiego w Koszalinie to obiekt widowiskowy wybudowany w 1973 roku, położony na terenie parku miejskiego, który posiada 4300 miejsc. Projektantem dachu koszalińskiego amfiteatru był prof. Jan Filipkowski. Obiekt został zmodernizowany i odnowiony w latach 2019–2021 dzięki środkom z Programu Współpracy Interreg VA w ramch wspólnego projektu "Park rekreacyjno kulturowy w Neubrandenburgu i Koszalinie" z zaprzyjaźnionym Neubrandenburgiem, miastem partnerskim Koszalina. W 2016 roku miasta te złożyły wspólny projekt, którego celem było nowe zagospodarowanie parków obu miast, by stały się atrakcyjniejsze dla swoich mieszkańców i odwiedzających miasta gości. Amfiteatr każdego roku zaprasza na festiwal kabaretowy „Kabareton”, festiwal rockowy „Generacja”, festiwal kulinarny „Ulica Smaków", a także na koncerty, stand-upy, zloty foodtrucków czy kino na leżakach.

Więcej informacji znajdą Państwo na oficjalnej stronie Centrum Kultury 105 w Koszalinie oraz na oficjalnym profilu Amfiteatr w Koszalinie na Facebooku.

Fot. Urząd Miejski w Koszalinie

Alert

Program Kocham Koszalin wszedł w życie! Dołącz do nas i ciesz się zniżkami oraz specjalnymi ofertami. Więcej informacji na stronie.

Zamknij pasek z informacjami Zatrzymaj przewijanie się paska informacyjnego

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku