Menu główne

Przypomnienie dla przedsiębiorców posiadających zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych o zbliżającym się terminie opłaty

13.05.2025
Dłonie na klawiaturze laptopa

Prezydent Miasta Koszalina przypomina, że z dniem 31 maja 2025 roku upływa termin wnoszenia opłaty II raty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych.

Ważne:

31 maja 2025 roku jest dniem ustawowo wolnym od pracy i tego dnia Urząd Miejski w Koszalinie jest nieczynny, jednak termin wniesienia powyższej opłaty jest terminem o charakterze materialnoprawnym, do którego nie ma zastosowania instytucja przywrócenia terminu i w tym przypadku nie obowiązuje przesunięcie terminu na następny dzień roboczy.

Zgodnie z art. 18 ust. 12b oraz ust. 13 ustawy z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (Dz. U. z 2023 r. poz. 2151) zezwolenie wygasa z upływem 30 dni od dnia upływu terminu dopełnienia obowiązku złożenia oświadczenia oraz dokonania opłaty jeżeli przedsiębiorca w terminie 30 dni od dnia upływu terminu do dokonani czynności określonej w art. 18 ust. 12 pkt. 5 lit. b nie wniesie raty opłaty określonej w art. 111 ust. 2 albo 5, powiększonej o 30% tej opłaty.

Przedsiębiorca, którego zezwolenie wygasło z przyczyn określonych w art. 18 ust. 12 pkt 5, może wystąpić z wnioskiem o wydanie nowego zezwolenia nie wcześniej niż po upływie 6 miesięcy od dnia wydania decyzji o wygaśnięciu zezwolenia.

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Płatność online

Płatność online

za usługi

urzędowe

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku