Menu główne

Wystawa z okazji Dnia Kobiet w Galerii Ratusz

14.03.2022
wernisaż "Kobieta w twórczości, twórczość kobiet"

Tradycyjnie w okolicach Dnia Kobiet, a w tym roku wypadło to 10 marca 2022, w Galerii Ratusz na II p. odbył się wernisaż  „Kobieta w twórczości i twórczość kobiet”. To wystawa, na której zaprezentowano prace artystów związanych ze środowiskiem ZPAP Okręgu Koszalin – Słupsk oraz zaproszonych gości.

W Galerii Ratusz w Koszalinie po raz kolejny spotkali się artyści, którzy przedstawili swoją wizję artystyczną poświęconą kobiecie w sztukach plastycznych.

Rolę gospodarza w tym dniu pełnił Zastępca Prezydenta Miasta Przemysław Krzyżanowski oraz dr Ewa Miśkiewicz Żebrowska, kurator wystawy. Swoją obecność zaznaczyli także Dyrektor Muzeum w Koszalinie Zygmunt Kalinowski, Rektor Politechniki Koszalińskiej Danuta Zawadzka, Prezes Oddziału Koszalińskiego Związku Artystów Plastyków RP Wiesława Kurowska, wiceprezes Zespołu Twórczej Plastyki Teresa Turkiewicz, artyści oraz zaproszeni goście.

Kobieta od wieków była inspiracją dla artystów. Jako artyści , zarówno kobiety jaki mężczyźni poszukujemy w swych dziełach środków do wyrażenia złożonej natury kobiety– zarówno takiej kobiety , która może być słaba, ale i silna, troskliwa i czuła, bezbronna i namiętna, wzbudzająca fascynację urokiem swej kobiecej cielesności i duchowości. Te przypisywane kobiecie cechy były i są w sztukach pięknych źródłem ukrytych znaczeń oraz możliwością zaprezentowania warsztatu malarskiego. W tym zróżnicowaniu kryje się tajemnica wiecznej próby przedstawienia wizerunku kobiecego w malarstwie.

Tego dnia byli twórcy, którzy zdobyli już pewne doświadczenia, uznanie krytyki, stanowiąc jednocześnie fundament okręgu, a także liczna grupa młodych artystów, których twórcze definiowanie piękna, wnoszą emocje w wypowiedziach i odbiorze sztuki współczesnej.

Alert

Program Kocham Koszalin wszedł w życie! Dołącz do nas i ciesz się zniżkami oraz specjalnymi ofertami. Więcej informacji na stronie.

Zamknij pasek z informacjami Zatrzymaj przewijanie się paska informacyjnego

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku