Menu główne

Wystawa Wiesławy Kurowskiej pt. „Mój świat-moja pasja”

13.04.2022
Na zdjęciu uczestnicy wystawy: Izabela Wesołowska, Przemysław Krzyżanowski, Anna Janiel, Wiesława Kurowska i Bożena Kaczmarek

W dniu 12 kwietnia 2022 r na I piętrze Galerii Ratusz miło miejsce otwarcie wystawy Wiesławy Kurowskiej pt. „Mój świat-moja pasja”.

Licznie zebrani goście  mieli przyjemność zobaczyć  przekrój prac artystki powstałych na przestrzeni kilku ostatnich lat. Choć tematem wiodącym w obrazach Wiesławy Kurowskiej jak zwykle były wielobarwne kompozycje kwiatowe, to w prezentowanej kolekcji znalazły się tez pejzaże i prace marynistyczne. Czas wernisażu umilił występ pana Mikołaja Kobusa, który zagrał kilka utworów na harmonijce ustnej, a także zaprezentował gościom wiersz swojego autorstwa. Oficjalnego otwarcia wystawy dokonał Zastępca Prezydenta Miasta Przemysław Krzyżanowski. 

Wiesława Kurowska jest prezeską Oddziału Koszalińskiego Związku Plastyków Artystów Rzeczpospolitej Polskiej,  Swoje umiejętności plastyczne zdobywała, rozwijała oraz doskonaliła początkowo w Ognisku Kultury Plastycznej w Koszalinie. Przez wiele lat zajmowała się haftem artystycznym. „Namalowała” w swoim życiu igłą i nitką bardzo wiele obrazów. Przez kilka lat uczęszczała na zajęcia warsztatowe z plastyki do Klubu Nauczyciela w Koszalinie. Brała czynny udział w  wystawach zbiorowych Koszalińskiego Klubu Nauczycieli Plastyków – Twórców. W czasie warsztatów w Galerii „N” - z malarstwa na szkle - zafascynowała się tą techniką i zaczęła tworzyć bardzo interesujące motywy na szkle użytkowym. Od 1999 roku uprawia  malarstwo sztalugowe olejne. Jej pasją są kwiaty. Układa piękne bukiety a  zauroczona ich niezwykłą urodą - bacznie studiuje ich strukturę. Przenosi ich przepiękne  kształty i barwy na swoje płótna. Wiesława Kurowska - to artystka niezwykle pracowita, o bogatym i wrażliwym wnętrzu artystycznym. Kolekcjonuje najróżniejsze wydawnictwa dotyczące malarstwa i bacznie je studiuje. Spod Jej pędzla wyszło także mnóstwo interesujących prac marynistycznych, które zdobią wnętrza wielu organizatorów plenerów. 

Alert

Bezpieczne wakacje w Koszalinie - czas na lato pełne atrakcji! Harmonogram wydarzeń dostępny jest tutaj.

Zamknij pasek z informacjami Zatrzymaj przewijanie się paska informacyjnego

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku