Menu główne

Wyjątkowe wydarzenia na weekend

09.08.2022
Polska od Kuchni - festiwal już w najbliższą niedziele

14 sierpnia obfituje w wiele patriotycznych, ale także kulinarnych wydarzeń. W związku z uroczystymi obchodami 102. rocznicy Zwycięskiej Bitwy Warszawskiej oraz Święta Wojska Polskiego przy Amfiteatrze w Koszalinie w godz. 10.00 - 18.00  zaplanowano "Piknik Wojskowy" połączony z "Piknikiem w Mundurze - Mundurowi dla bezpieczeństwa". 

Natomiast w godzinach 11.00 – 18.00 odbędzie się X Prezentacje Piosenki Patriotycznej i Wojskowej. Start przy pomniku „Byliśmy, Jesteśmy, Będziemy” przy ul. Piastowskiej  o godzinie 10.50, następnie uroczysty przemarsz pod Amfiteatr.

Również niedaleko Amfiteatru w Parku Książąt Pomorskich w Koszalinie od godz. 11.00 będziemy mogli wziąć udział w zachodniopomorskim półfinale Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich „Polska od Kuchni”.

Uczestnicy festiwalu będą mieli okazję przyglądać się zmaganiom KGW w kilku kategoriach konkursowych – kulinarnym, artystycznym, Miss Wdzięku oraz konkurs kobiety gospodarnej i wyjątkowej.

Koła Gospodyń z całego województwa zachodniopomorskiego spotkają się w Koszalinie, aby podkreślać jak ważne jest, aby idąc z duchem czasu kultywować lokalną tożsamość i pielęgnować tradycje. Na wydarzeniu nie zabraknie także wystawców – rękodzielników i producentów żywności z całego kraju u których, będzie można zaopatrzyć się chociażby w swojskie sery, miód oraz pieczywo.

Do zobaczenia na miejscu!

Alert

Program Kocham Koszalin wszedł w życie! Dołącz do nas i ciesz się zniżkami oraz specjalnymi ofertami. Więcej informacji na stronie.

Zamknij pasek z informacjami Zatrzymaj przewijanie się paska informacyjnego

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku