Menu główne

Wielkanocny Jarmark Jamneński

21.03.2023
Grafika przedstawia kolorową pisankę na jasnym tle oraz nazwę i datę wydarzenia

Muzeum w Koszalinie i Zagroda Jamneńska serdecznie zapraszają w niedzielę 26 marca w godz. 11.00-16.00 na pierwszy w tym roku Jarmark Jamneński.Impreza będzie związana tematycznie z nadchodzącą Wielkanocą. Na straganach pojawią się wyroby rękodzielników: stroiki, pisanki, koronki, ceramika, drewniane zabawki i naturalne kosmetyki. Nie zabraknie tradycyjnych przysmaków: pierogów, bigosu, białej kiełbasy, chleba na naturalnym zakwasie, wędzonych serów, kiszonek i domowych ciast. Jak zwykle zaprosimy naszych Gości na ciekawe warsztaty (związane z przygotowaniami do świąt) oraz występy - tym razem zespołów "Popowianie"i "Złote nutki". W chałupie i budynku edukacyjnym swoje prace pokażą uczniowie Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Koszalinie; ekspozycja zatytułowana "Spotkanie z kulturą jamneńską - wystawa tkaninunikatowych" prezentowana tam będzie od dnia Jarmarku aż do końca kwietnia.A oto szczegółowy harmonogram warsztatów:Godz. 11.30-13.00: Wykonywanie wielkanocnej dekoracji z rzeżuchy11.30-12.00: Wykonywanie baranków z cukru przy pomocy drewnianych foremek12.30-13.00: Cukrowe baranki14.00-15.30 Wielkanocna rzeżucha14.00-14.30: Cukrowe baranki15.00-15.30: Cukrowe baranki

* Baranki wykonywane będą w sali plastycznej, natomiast dekoracje z rzeżuchy - w pracowni ceramicznej. Bilety na warsztaty kupić będzie można w czasie Jarmarku w kasie Zagrody.

Alert

Program Kocham Koszalin wszedł w życie! Dołącz do nas i ciesz się zniżkami oraz specjalnymi ofertami. Więcej informacji na stronie.

Zamknij pasek z informacjami Zatrzymaj przewijanie się paska informacyjnego

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku