Menu główne

Wernisaże Grety Grabowskiej i Wala Jarosza

05.07.2022

23 maja 2022 r.,  w dniu urodzin naszego miasta,  spotkaliśmy się w gronie osób,  którym koszalińska kultura jest bliska, aby podsumować zakończone w maju br. obchody Roku Koszalińskiej Kultury – inicjatywy, która w swoim założeniu miała na celu podjęcie szeregu działań wspierających, promujących i integrujących koszalińskie środowisko artystyczne.

 W programie spotkania znalazły się między innymi dwie wystawy, które wpisały  się zarówno w obchody Dni Koszalina, jak i działania realizowane w ramach RKK. Zaprosiliśmy do Galerii Ratusz Gretę Grabowska i Waldemara Jarosza, którzy otrzymali stypendium Miasta Koszalina z zakresu kultury, a prace które pokazali zainspirowane są zakątkami naszego miasta.

 Na   II piętrze Galerii  kolekcje swoich prac zatytułowaną: "Koszalini Pomorze" pokazała Greta Grabowska . Artystka urodziła się w Koszalinie. Ukończyła studia plastyczne na ASP w Gdańsku, na wydziale architektury wnętrz, a następnie architekturę krajobrazu na SGGW w Warszawie. Tworzy barwne, papierowe kompozycje. Niezmiennie fascynuje ją struktura tego materiału, delikatność, przejrzystość. Jej obrazy dotykają miejskich przestrzeni, często umiejscowionych w Koszalinie. Dużą część wystawy w Galerii Ratusz będą stanowiły prace inspirowane naszym Miastem.

Prace Waldemara Jarosza mogliśmy oglądać na I piętrze Galerii Ratusz.  Wal Jarosz  to  koszaliński malarz, pedagog i animator kultury. Bierze czynny udział w wystawach zbiorowych, wystawia też indywidualnie w galeriach miasta i regionu.    W ramach stypendium Miasta Koszalina  zrealizował projekt „Znane i nieznane zakątki Koszalina” będący zapisem w artystycznej formie zanikających struktur architektonicznych w naszym mieście.  W ramach projektu powstało 30 ilustracji, a większość tych prac została pokazana na w koszalińskim ratuszu.

Alert

Program Kocham Koszalin wszedł w życie! Dołącz do nas i ciesz się zniżkami oraz specjalnymi ofertami. Więcej informacji na stronie.

Zamknij pasek z informacjami Zatrzymaj przewijanie się paska informacyjnego

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku