Menu główne

VI Koszalińska Gala Laurów Sportu – 2017

09.03.2017

W dniu 7 marca 2017 roku w Filharmonii Koszalińskiej odbyła się VI Koszalińska Gala Laurów Sportu – 2017. Zgodnie z Uchwałą w sprawie ustanowienia nagród i wyróżnień za osiągnięte wyniki sportowe oraz za osiągnięcia w działalności sportowej, Prezydent Miasta Koszalina powołał Komisję ds. Nagród Sportowych, która rozpatrzyła 96 wniosków.
Wnioski nominowanych były oceniane w ramach pięciu kategorii: zawodnik, zawodnik niepełnosprawny, sporty zespołowe, trener i działacz sportowy.
Łączna pula nagród wyniosła 65 900 złotych, która była zgodna z planem budżetu Miasta na 2017 rok.
Z tytułu osiągniętych wyników sportowych w krajowym i międzynarodowym współzawodnictwie sportowym przyznano nagrody finansowe dla 70 sportowców, w tym 4 sportowcom niepełnosprawnym z SSN „Start” Koszalin oraz 14 - w kategorii sporty zespołowe z Klubu „Znicz” Koszalin, reprezentujących Zespół Szkół Sportowych w Koszalinie, którzy zajmowali w 2016 roku wysokie lokaty w sztafetach pływackich podczas Mistrzostw Polski.
Ponadto przyznano nagrody finansowe 17 trenerom oraz 2 nagrody w kategorii „Działacz Sportowy” za działalność społecznikowską i organizatorską, osobom które od wielu lat włączają się w życie koszalińskiego środowiska sportowego.

Podczas VI Koszalińskiej Gali Laurów Sportu – 2017, Piotr Jedliński - Prezydent Miasta Koszalina przyznał nagrody rzeczowe w postaci statuetek „NIKE” oraz dwa równorzędne tytuły „Sportowca Roku 2016” dla:

- Małgorzaty Hołub z Klubu Lekkoatletycznego „Bałtyk” Koszalin, finalistki biegu sztafetowego na dystansie 4x400 m podczas XXXI Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro oraz
- Macieja Sochala ze Stowarzyszenia Sportu Niepełnosprawnych „START” Koszalin, zwycięscy konkurencji rzutu maczugą podczas XV Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro.

Ponadto równorzędne nagrody i tytuły „Trener Roku 2016” przypadły trenerom, którzy od wielu lat trenują swoich zawodników i jednocześnie reprezentowali Koszalin podczas Igrzysk Olimpijskich oraz Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro.

W kategorii „Trener Roku 2016” oraz statuetkę NIKE otrzymali:

- Zbigniew Maksymiuk z Klubu Lekkoatletyczny „Bałtyk” Koszalin oraz
- Aleksandr Popławski ze Stowarzyszenia Sportu Niepełnosprawnych „START” w Koszalinie.

Natomiast nagrodę w kategorii „Działacz Sportowy Roku 2016” otrzymał  Jan Stasiuk, który od ponad 50 lat jest związany z klubem piłki ręcznej mężczyzn - KSPR „Gwardia” Koszalin.

Więcej informacji

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku