Menu główne

Utrudnienia na ul. Piłsudskiego i Batalionów Chłopskich

14.01.2022
ul. Piłsudskiego
We wtorek, 18 stycznia firma STRABAG Sp. z o.o. planuje przystąpić do przebudowy ul. Piłsudskiego na odcinku pomiędzy ul. Kościuszki, a ul. Sportową. W związku z tym od 18 stycznia wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu, polegająca na wyłączeniu z ruchu kołowego w/w odcinka (skrzyżowanie z ul. Sportową będzie przejezdne). Ruch pieszy odbywał się będzie wyznaczonymi korytarzami komunikacyjnymi.
30 czerwca br. planowane jest przywrócenie do ruchu tego odcinka ul. Piłsudskiego, jest to jednak uzależnione od warunków atmosferycznych.
Przypomnijmy, że koszt remontu całej ul. Piłsudskiego to ponad 13,5 mln zł, z czego 6 mln zł pochodzi z Funduszu Dróg Samorządowych. W grudniu zakończył się etap modernizacji, obejmujący odcinek między u. Pileckiego a ul. Kościuszki. Do remontu pozostał jeszcze ostatni odcinek, znajdujący się między ul. Sportową a ul. Traugutta. Prace zakończyć się mają jeszcze w tym roku.
Także we wtorek, 18 stycznia, na około dwa tygodnie zostanie zamknięta dla ruchu kołowego i pieszego ul. Batalionów Chłopskich w okolicy rozebranych mostów. Wykonawca robót musi bowiem wykonać niezbędne prace porządkowe i przygotowawcze przed kolejnymi zadaniami. Przywrócenie ruchu planowane jest na poniedziałek, 31 stycznia. Koszt związany z tą inwestycją to 36 mln zł, z czego 24 mln zł pochodzą ze środków rządowych.

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku