Menu główne

Uroczyste zakończenie Pleneru Malarskiego w Osiekach!

19.09.2022
Artyści Pleneru Malarskiego w Osiekach

20 września 2022 r. w Dworku Osieckim w Osiekach odbyło się uroczyste zakończenie 25. Pleneru Malarskiego w Osiekach „Czas i miejsce dla sztuki”.

Spotkania w Osiekach od zawsze opierają się na konfrontacji, integracji, a przede wszystkim inspirujących rozmowach o sztuce ich uczestników. To tam utrzymuje się tradycję wspaniałej idei, o znaczącym wpływie na życie kulturalne Miasta i jego rangę artystyczną w kraju. Dzięki tym plenerom do Koszalina przyjeżdżają artyści z kraju i zagranicy, tworzą i z Osiek zabierają w świat wrażenia o koszalińskim regionie.

Licznie przybyłych gości powitała komisarz pleneru prof. dr Ewa Miśkiewicz-Żebrowska. Następnie Zastępca Prezydenta Miasta Przemysław Krzyżanowski podziękował organizatorkom za pełną zaangażowania pracę i podziękował za kreowanie niezwykłej atmosfery. A wszystkich obecnych artystów przedstawiła druga komisarz pani Anna Tkacz.

Nie obyło się bez słodkiego tortu, bo przecież był to jubileuszowy 25 Plener Malarski.

Lista artystów XXV Międzynarodowego Pleneru Malarskiego Osieki 2022 „Czas i miejsce dla sztuki”:

Ewa Miśkiewicz – Żebrowska, prof. ZUT w Szczecinie, komisarz Pleneru, Anna Tkacz, Koszalin, komisarz Pleneru, Elżbieta Stankiewicz, Koszalin, Bogusława Koszałka, prof. ZUT w Szczecinie, Małgorzata Chmielowska, Koszalin, Renata Jackowiak, prof. ZUT w Szczecinie, Poznań, Katarzyna Raczkowska, Koszalin, Anita Piłat, Włochy / Rzym, Olena Kovpak, Ukraina / Charków, Alexander Bobryshev, Ukraina / Charków, Seunguk Lee, Korea Południowa, Czesław Tumielewicz, prof. Gdańsk, Bogusław Doba, Poznań, Andrzej Fronczak, Włocławek, Zdzisław Wiatr, prof. Instytut Plastyki Akademii J. Długosza, Częstochowa, Arkadiusz Marcinkowski, prof. Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych, Poznań, Akademia Sztuki Szczecin, Andreas Guskos, prof. Akademia Sztuki Szczecin, prorektor, Janusz Zigmanski, Człuchów

Z wykładami:

Krystyna Rypniewska, Muzeum w Koszalinie, Elżbieta Wiśniewska, UMK Toruń

 

Alert

Program Kocham Koszalin wszedł w życie! Dołącz do nas i ciesz się zniżkami oraz specjalnymi ofertami. Więcej informacji na stronie.

Zamknij pasek z informacjami Zatrzymaj przewijanie się paska informacyjnego

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku