Menu główne

Uroczyste rozpoczęcie 68. sezonu artystycznego w Filharmonii Koszalińskiej

19.09.2023
Orkiestra Filharmonii Koszalińskiej

22 września 2023 r. o godz. 18.30 Filharmonia Koszalińska rozpoczyna 68. sezon artystyczny 2023/24.

Tego dnia obok orkiestry Filharmonii Koszalińskiej pod batutą Jakuba Chrenowicza, wystąpi znakomity skrzypek Jarosław Nadrzycki.

Artysta jest absolwentem Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu, w klasie prof. Jadwigi Kaliszewskiej, Uniwersytetu Mozarteum w Salzburgu, w klasie prof. Igora Ozima oraz Royal Academy of Music w Londynie, w klasie prof. Igora Petrushevskiego. Jarosław Nadrzycki jest zwycięzcą wielu międzynarodowych konkursów skrzypcowych, m.in. w Erewaniu – im. Arama Chaczaturiana, w Bukareszcie – im. Georga Enescu, w Berlinie – im. Maxa Rostala, w Wilnie – im. Jashy Heifetza, w Varallo – „Valsesia Musica” oraz Haverhill Sinfonia Soloist Competition w Wielkiej Brytanii. Był również laureatem konkursu im. Tibora Vargi w Martigny (Szwajcaria), konkursu im. Benjamina Brittena w Londynie i konkursu im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu.

Usłyszymy Koncert skrzypcowy D-dur op. 77 Johannesa Bramhsa oraz Tańce symfoniczne op. 64 Edwarda Grgiega.

Bilety do nabycia są od poniedziałku do czwartku w kasie Filharmonii w godzinach 11-13 oraz w piątek godzinę przed koncertem.

Serdecznie zapraszamy!

Alert

Program Kocham Koszalin wszedł w życie! Dołącz do nas i ciesz się zniżkami oraz specjalnymi ofertami. Więcej informacji na stronie.

Zamknij pasek z informacjami Zatrzymaj przewijanie się paska informacyjnego

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku