Menu główne

Szczepionką w raka

06.05.2013

7 maja 2013 r. o godz. 17.00 w Urzędzie Miejskim (III piętro, sala 300) odbędzie się spotkanie inaugurujące program profilaktyki zakażeń wirusem HPV. Wykład poprowadzi prof. dr hab. Zbigniew Celewicz - konsultant wojewódzki ds. ginekologii i położnictwa. Szczepienia rozpoczną się po spotkaniu inaugurującym program. 

List prof. Celewicza                                                   List prezydenta Jedlińskiego

- W Koszalinie realizujemy program już po raz piąty. Szczepienia to swoista polisa, którą samorząd inwestuje w zdrowie mieszkanek Koszalina - podkreśla prezydent Koszalina Piotr Jedliński.

W 2013 r. planowane jest zaszczepienie 406 trzynastoletnich dziewcząt ur. w 2000 r.  i zamieszkałych na  stałe w Koszalinie. Koszt szczepień to  169.302 zł. Cena jednej dawki - 139 zł. Każda dziewczynka przyjmuje trzy dawki szczepionki. Koszty szczepień pokrywane są z budżetu miasta.

Udając się na szczepienie należy zabrać ze sobą formularz zgody na szczepienie przeciwko wirusowi HPV podpisany przez rodzica/opiekuna prawnego dziecka. Formularz został załączony do listu do rodziców dzieci objętych szczepieniem. Formularz dostępny jest również na stronie internetowej www.koszalin.pl.

Zapraszamy do umieszczania informacji o koszalińskich wydarzeniach na ratuszowym telebimie. Kontakt: telebim@um.koszalin.pl

Zamknij pasek z informacjami Pauza infobar scrolling

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku