Menu główne

Szczepionką w raka

06.05.2013

7 maja 2013 r. o godz. 17.00 w Urzędzie Miejskim (III piętro, sala 300) odbędzie się spotkanie inaugurujące program profilaktyki zakażeń wirusem HPV. Wykład poprowadzi prof. dr hab. Zbigniew Celewicz - konsultant wojewódzki ds. ginekologii i położnictwa. Szczepienia rozpoczną się po spotkaniu inaugurującym program. 

List prof. Celewicza                                                   List prezydenta Jedlińskiego

- W Koszalinie realizujemy program już po raz piąty. Szczepienia to swoista polisa, którą samorząd inwestuje w zdrowie mieszkanek Koszalina - podkreśla prezydent Koszalina Piotr Jedliński.

W 2013 r. planowane jest zaszczepienie 406 trzynastoletnich dziewcząt ur. w 2000 r.  i zamieszkałych na  stałe w Koszalinie. Koszt szczepień to  169.302 zł. Cena jednej dawki - 139 zł. Każda dziewczynka przyjmuje trzy dawki szczepionki. Koszty szczepień pokrywane są z budżetu miasta.

Udając się na szczepienie należy zabrać ze sobą formularz zgody na szczepienie przeciwko wirusowi HPV podpisany przez rodzica/opiekuna prawnego dziecka. Formularz został załączony do listu do rodziców dzieci objętych szczepieniem. Formularz dostępny jest również na stronie internetowej www.koszalin.pl.

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku