Menu główne

Światowy Dzień Zdrowia

05.04.2019
Światowy Dzień Zdrowia

7 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. Jest to data upamiętniająca powstanie 7 kwietnia 1948 r. Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Ideą tego przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi na ważne, ale zaniedbane problemy zdrowia publicznego, poprzez popularyzację tematyki związanej z ogłaszanym przez WHO rokrocznie hasłem. W tym roku tematem Światowego Dnia Zdrowia jest uniwersalny zasięg/dostęp do opieki zdrowotnej, ze szczególnym uwzględnieniem roli systemu opieki zdrowotnej.

Głównym założeniem jest skupienie uwagi na wszystkim ludziom dostępu do powszechnej opieki zdrowotnej na odpowiednim poziomie, które obejmuje pełne spektrum usług potrzebnych przez całe życie – od promocji zdrowia po profilaktykę, leczenie, rehabilitację i opiekę paliatywną. Ten dzień jest jednym z wielu możliwości komunikowania się specjalistów w zakresie znaczenia równości w usługach opieki zdrowotnej.

Więcej na temat akcji (w języku angielskim).

Światowy Dzień Zdrowia

Światowy Dzień Zdrowia

Zapraszamy do umieszczania informacji o koszalińskich wydarzeniach na ratuszowym telebimie. Kontakt: telebim@um.koszalin.pl

Zamknij pasek z informacjami Pauza infobar scrolling

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku