Menu główne

Sprzątanie kamiennych kręgów w Grzybnicy

11.05.2024
Sprzątanie kamiennych kręgów w Grzybnicy

Sprzątanie kamiennych kręgów w Grzybnicy - 18 maja (sobota) – godz. 10.00-15.00

Od blisko trzydziestu lat, w jeden z majowych weekendów, odbywa się sprzątanie rezerwatu archeologicznego z kamiennymi kręgami w Grzybnicy, znajdującego się na terenie Nadleśnictwa Bobolice. Prace, których celem jest przygotowanie obiektu do kolejnego sezonu, polegają na oczyszczeniu kamiennych konstrukcji z zalegających na nich gałęzi i ściółki leśnej, usunięciu zarastającej je roślinności oraz zebraniu śmieci. Sprzątanie przeznaczone jest zarówno dla grup zorganizowanych, jak i osób prywatnych.

W tym roku sprzątanie rezerwatu planujemy przeprowadzić 18 maja (sobota) w godzinach 10.00–15.00. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w inicjatywie, której celem jest porządkowanie jednego z najcenniejszych zabytków archeologicznych w naszym regionie.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w sprzątaniu kręgów muszą dotrzeć na miejsce we własnym zakresie. Mimo że Muzeum w Koszalinie zapewnia niezbędny sprzęt, to jest on ograniczony. Z tego powodu zachęcamy do zabrania ze sobą (w miarę możliwości) grabi, gracek, mioteł i innych narzędzi ogrodniczych. Na uczestników będzie czekał niewielki poczęstunek. Kto jeszcze nie odwiedził rezerwatu archeologicznego w Grzybnicy, będzie miał okazję dowiedzieć się od pracowników muzeum m.in. w jakim celu budowano kamienne kręgi, dlaczego stawiano je na terenie cmentarzysk oraz kim byli budowniczowie tych okazałych budowli. Organizatorem wydarzenia jest Muzeum w Koszalinie przy wsparciu Koła PTTK w Boninie.

Miejsce: Rezerwat Archeologiczny Kamienne Kręgi w Grzybnicy

Alert

Program Kocham Koszalin wszedł w życie! Dołącz do nas i ciesz się zniżkami oraz specjalnymi ofertami. Więcej informacji na stronie.

Zamknij pasek z informacjami Zatrzymaj przewijanie się paska informacyjnego

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku