Menu główne

Rzemieślniczy Jarmark Jamneński

05.08.2022
Rzemieślniczy Jarmark Jamneński

Serdecznie zapraszamy do Zagrody Jamneńskiej na Rzemieślniczy Jarmark Jamneński, który odbędzie się w niedzielę 7 sierpnia br. w godz. 11:00-17:00.

Sierpniowy jarmark będzie doskonałą okazją do poznania wyjątkowych umiejętności rzemieślników. Stoiskom z unikatowym rękodziełem towarzyszyć będą pokazy dawnych rzemiosł: tkanie krajki na bardku, rzeźbienie niecki, pokaz toczenia na kole garncarskim oraz prezentacja dawnych sprzętów związanych z rybołówstwem i wyplataniem sieci. W kramach nabyć będzie można smakowite ciasta, pierogi, jamneńskie gofry, sery, przetwory owocowe i warzywne oraz miody. Podczas warsztatów prowadzonych przez Fundację Twórczości Społecznej Latika powstaną sznurkowe anioły.

Twórca Ogrodu Botanicznego w Niegoszczy, pan Paweł Kaźmierski, pokaże jak zrobić „tulipanową lasagnę”. Uczestnicy warsztatów otrzymają wiele praktycznych informacji o uprawie tych wspaniałych kwiatów oraz poznają ich fascynującą historię. Nie bez powodu warsztaty w Jamnie związane są z tymi pięknymi kwiatami - wszak stylizowany kwiat tulipana widoczny jest w jamneńskiej ornamentyce! Do każdego biletu na „kwiatowe” warsztaty dodawany będzie zapakowany i opisany zestaw cebulek - nadwyżek z kolekcji Ogrodu Botanicznego w Niegoszczy. Będzie też można dokupić cebule, jakich nie ma w sprzedaży w kraju (Niegoszcz słynie z uprawy rzadkich, niezwykle pięknych odmian tulipanów).

Na wystawie stałej, prezentującej życie dawnych mieszkańców Jamna, w specjalny sposób wyeksponowane zostaną jamneńskie nakrycia głowy – czółka, czepki, birety oraz korona ślubna.

Warsztaty:

  •  godz. 12.00 – 14.00: Makramowe anioły; prowadzenie: Fundacja Latika (13 zł/os.)
  • godz. 13.00 – 13.30 oraz 14.00 – 14.30: „Wyfikane” tulipany; prowadzenie: Ogród Botaniczny w Niegoszczy (10 zł/os.)

Bilety na warsztaty można będzie kupić podczas Jarmarku w kasie Zagrody.

Pokazy dawnych rzemiosł: od godz. 12:00

Alert

Program Kocham Koszalin wszedł w życie! Dołącz do nas i ciesz się zniżkami oraz specjalnymi ofertami. Więcej informacji na stronie.

Zamknij pasek z informacjami Zatrzymaj przewijanie się paska informacyjnego

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku