Menu główne

Przymysław Krzyżanowski szefem Komisji Edukacji ZMP

26.06.2019
Przymysław Krzyżanowski szefem Komicji Edukacji ZMP

25 czerwca w Poznaniu odbyło się I posiedzenie Komisji Edukacji Związku Miast Polskich nowej kadencji, w którym uczestniczyli przedstawiciele polskich samorządów. W składzie Komisji Edukacji jest 55 przedstawicieli miast z całego kraju, m.in. z miast metropolitarnych (Kraków, Łódź, Poznań, Wrocław).

Podczas inauguracyjnego posiedzenia Przemysław Krzyżanowski, wiceprezydent Koszalina jednogłośnie został wybrany Przewodniczącym Komisji na pięcioletnią kadencję. Wiceprzewodniczącymi zostali Beata Chrzanowska, przewodnicząca Rady Miejskiej ze Słupska i Wojciech Jagiełło, wiceprezydent Kędzierzyna-Koźla. Funkcję Sekretarza powierzono Jarosławowi Kotlińskiemu, dyrektorowi Wydziału Oświaty z Kutna.

Przemysław Krzyżanowski od 2000 roku szefował koszalińskiej oświacie jako dyrektor Wydziału Edukacji, a od 2008 roku jest wiceprezydentem ds. społecznych. W wykonywaniu tej ostatniej funkcji miał dwuletnią przerwę (2013-2015), będąc podsekretarzem stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej odpowiedzialnym za kształcenie ogólne i wychowanie, funkcjonowanie przedszkoli i szkół, kształcenie nauczycieli oraz współpracę z samorządem terytorialnym.

Przemysław Krzyżanowski ma 53 lata. Urodził się w Szubinie. Jest absolwentem II LO im Władysława Broniewskiego w Koszalinie. Absolwent WSP w Słupsku.

Zapraszamy do umieszczania informacji o koszalińskich wydarzeniach na ratuszowym telebimie. Kontakt: telebim@um.koszalin.pl

Zamknij pasek z informacjami Pauza przewijanie się paska informacyjnego

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku