Menu główne

Promocja Rocznika Koszalińskiego w KBP

05.12.2023
Grafika przedstawia okładkę książki, na której znajdują się osoby ubrane w stytlistyce lat 30 XX wieku

Koszalińska Biblioteka Publiczna oraz Archiwum Państwowe w Koszalinie zapraszają na promocję najnowszego Rocznika Koszalińskiego.

12 grudnia 2023r. o godz. 17.00 w sali kinowej KBP przy placu Polonii 1.

Rocznik Koszaliński jest czasopismem o bogatej tradycji. Pierwszy numer ukazał się w 1965 roku i został przygotowany przez sekcję naukowo-badawczą Koszalińskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego i Polskiego Towarzystwa Historycznego oddział  w Słupsku. Od roku 1992 rolę wydawcy przejęła Koszalińska Biblioteka Publiczna.

W numerze 50 (2022) znalazł się szereg artykułów, które poruszają między innymi taką tematykę jak historia średniowiecznych siedzib obronnych w Mielnie czy kwestia osadnictwa w powiecie koszalińskim w latach 1945–1950. Przedstawione zostały carte de visite koszalińskich fotografów przełomu XIX i XX wieku, a czytelnicy będą mieli także okazję do prześledzenia losów Rocznika Koszalińskiego w jego 50-letniej historii. Nie zabrakło sylwetek mniej lub bardziej znanych koszalinian, w tym numerze Berthy von Massow oraz prof. Jana Filipkowskiego.

Tradycyjnie już, tom uzupełniają jubileusze, w tym numerze dotyczące 50-lecia diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, 30 lat szkolenia w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie, 65-lecia „Jedności” – obecnie V Liceum Ogólnokształcącego im. S. Lema w Koszalinie czy jubileuszu 75-lecia Koszalińskiej Biblioteki Publicznej, podsumowanie wydarzeń, które odbywały się w ubiegłym roku w Koszalinie, pożegnania i wspomnienia mieszkańców miasta oraz bibliografia regionu z roku 2022.

Zapraszamy!

Alert

Program Kocham Koszalin wszedł w życie! Dołącz do nas i ciesz się zniżkami oraz specjalnymi ofertami. Więcej informacji na stronie.

Zamknij pasek z informacjami Zatrzymaj przewijanie się paska informacyjnego

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku