Menu główne

Poznaliśmy wyniki tegorocznych matur

09.07.2024
dubois w koszalinie

Poznaliśmy wyniki tegorocznych matur i z radością informuję, że koszalińskie szkoły osiągnęły imponujący wynik. Spośród 821 abiturientów liceów i techników, dla których organem prowadzącym jest nasze miasto, egzamin dojrzałości zdało aż 777 osób. To oznacza zdawalność na poziomie 94%, co jest wynikiem znacznie powyżej średniej krajowej, która wyniosła 84,1%.

Chciałbym szczególnie pogratulować absolwentom I LO im. Stanisława Dubois, gdzie wszyscy uczniowie zdali maturę! To wyjątkowe osiągnięcie, a dyrektor szkoły, pan Paweł Rudecki, ma pełne prawo być dumny z wyników swoich uczniów. W wielu przedmiotach, w tym biologii, nasze szkoły osiągnęły wyniki znacznie wyższe niż średnia krajowa. W II LO w Koszalinie zdawalność wyniosła imponujące 98,5%, a w "Elektroniku" i "Ekonomie" odpowiednio 95% i 90%. To pokazuje, jak wysokie standardy edukacyjne utrzymujemy w naszym mieście.

Wiem, że okres oczekiwania na wyniki był pełen stresu i niepokoju. Tym bardziej cieszę się, że tak wielu z Was mogło dziś odetchnąć z ulgą i z radością spojrzeć na swoje wyniki.

Gratuluję wszystkim maturzystom, nauczycielom i rodzicom. Wasza ciężka praca, determinacja i zaangażowanie przyniosły wspaniałe efekty. Życzę Wam wszystkim dalszych sukcesów na ścieżkach, które wybierzecie. Wasza przyszłość rysuje się w jasnych barwach!


Prezydent Miasta 

Tomasz SobierajAlert

Bezpieczne wakacje w Koszalinie - czas na lato pełne atrakcji! Harmonogram wydarzeń dostępny jest tutaj.

Zamknij pasek z informacjami Zatrzymaj przewijanie się paska informacyjnego

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku