Menu główne

Podpisana umowa na budowę obwodnicy wokół Koszalina i Sianowa

20.07.2021
Na zdjęciu Prezydent Koszalina i ministrowie

Budowa obwodnicy wokół Koszalina i Sianowa (7,9 km pomiędzy węzłami Koszalin Wschód i Sianów Wschód) zostanie zakończona na początku 2023 roku. Dziś podpisana została umowa w tej sprawie.  

Obwodnica Koszalina i Sianowa w ciągu drogi ekspresowej S6 ma długość 21,1 km. Od jesieni ubiegłego roku funkcjonują odcinki o długości około 13 km, od węzła Bielice do węzła Koszalin Wschód, połączenie z ulicą Szczecińską (S11) oraz końcowy fragment obwodnicy od węzła Sianów Wschód. Rozprowadzają one ruch z nowej drogi S6, jednak nie dają możliwości ominięcia Koszalina i Sianowa przez ruch tranzytowy. Dlatego konieczne jest dokończenie całości obwodnicy.  

Przypomnijmy, że na odcinku obwodnicy Koszalina i Sianowa, między węzłami Koszalin Wschód i Sianów Wschód wystąpiły skomplikowane warunki gruntowe, odmienne od wcześniej stwierdzonych. Podłoże, ze względu na bardzo specyficzną i rzadko spotykaną budowę (podziemne jezioro) nie nadawało się do zastosowania pierwotnie przewidzianej technologii budowy. Ostatecznie zadecydowano o całkowitej zmianie projektu w tym miejscu, co zaowocuje m.in. budową estakady o długości niemal 800 metrów.  

Brakujący odcinek obwodnicy wykona konsorcjum firm Polbud Pomorze (lider), Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów oraz Wibra Recycling (partnerzy). Oferta opiewa na 448,87 mln zł, a zakończenie prac na tym odcinku przewidywane jest na początek 2023 roku. 

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku