Menu główne

Patriotyczny początek maja

26.04.2013

Dzień Flagi Prezydent Koszalina Piotr Jedliński i dowódca Garnizonu WP w Koszalinie płk dypl. Zbigniew Zalewski serdecznie zapraszają mieszkańców Koszalina na uroczyste podniesienie Flagi Państwowej z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Uroczystość odbędzie się 2 maja o godz. 10.00 w koszarach 8. koszalińskiego Pułku Przeciwlotniczego przy ul. 4 Marca 2.

3 Maja

3 maja obchodzić będziemy 222. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.  Z tej okazji w Koszalinie odbędą się uroczystości patriotyczne.

O godz. 10.00 w Katedrze celebrowana będzie Msza Święta w intencji Ojczyzny. Również o tej samej godzinie odprawione zostanie nabożeństwo ekumeniczne w Polskim Autokefalicznym Kościele Prawosławnym przy ul. A. Mickiewicza 24.

O godz. 11.20 przed Pomnikiem Marszałka J. Piłsudskiego odbędzie się uroczystość patriotyczna podczas której m.in.zostaną wbite gwoździe pamiątkowe w drzewcu Sztandaru Centrum Szkolenia Sił Powietrznych z okazji otrzymania przez Jednostkę tytułu "Przodująca Instytucja Wojskowa Sił Zbrojnych RP w 2012 roku oraz  wręczenie wyróżnienia "Złotej Odznaki Honorowej Gryfa Zachodniopomorskiego". Po złożeniu wiązanek kwiatów i przemówieniu prezydenta Piotra Jedlińskiego defiladę jednostek Garnizonu Koszalin poprowadzi Orkiestra Wojskowa.

Na uroczystości zapraszają: Prezydent Miasta, Dowódca Garnizonu Koszalin, Komendant Centrum Szkolenia Sił Powietrznych oraz Przewodniczący Rady Kombatantów i Osób Represjonowanych.

Zapraszamy do umieszczania informacji o koszalińskich wydarzeniach na ratuszowym telebimie. Kontakt: telebim@um.koszalin.pl

Zamknij pasek z informacjami Pauza przewijanie się paska informacyjnego

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku