Menu główne

Otwarte oprowadzanie kuratorskie

05.02.2024
Oprowadzanie kuratorskie po wystawie otwieranie

Jednym z wydarzeń towarzyszących wystawie „Otwieranie. Plenery koszalińskie w Osiekach 1963-1981” są oprowadzania kuratorskie. W głównej mierze odbywają się one dla grup zorganizowanych.

11 lutego (niedziela) o godz. 12.00 zapraszamy wszystkich chętnych na otwarte oprowadzanie kuratorskie.Na czym polegał fenomen Plenerów w Osiekach? Dlaczego były one tak ważne, wręcz przełomowe dla polskiej sztuki powojennej? Jakie znaczenie ma zgromadzona w Muzeum poplenerowa spuścizna, zwana Kolekcją Osiecką? Jednym z celów wystawy jest uświadomienie szerszemu gronu odbiorców doniosłości tych wydarzeń oraz wartości kolekcji, która jest ich efektem. Wystawa zajmuje cztery kondygnacje muzeum. W każdej z sal wystawowych poruszona została inna problematyka. Począwszy od historii i kulis organizacyjnych plenerów, przez prezentację dzieł sztuki oraz dokumentację działań artystycznych, po multimedialną przestrzeń poświęconą warstwie teoretycznej Spotkań w Osiekach. Tak szeroką tematykę najlepiej przyswajać w towarzystwie osoby, która jest odpowiedzialna za całokształt wystawy oraz posiada ogromną wiedzę na temat prezentowanych obiektów. Prezentacja zbiorów i dokumentacji, opatrzona interesującymi ciekawostkami i komentarzem, który zwraca uwagę na szczegóły i osadza dane zjawiska w szerszym kontekście, z pewnością ułatwi zrozumienie i umożliwi głębszy odbiór ekspozycji. Spotkanie z jednym z kuratorów – Łukaszem Rozmarynowskim – w przestrzeni wystawy jest znakomitą okazją do zadawania pytań i dzielenia się spostrzeżeniami na jej temat.

Oprowadzanie w cenie biletu (nie obowiązują zapisy).

Gorąco zapraszamy!

Alert

Program Kocham Koszalin wszedł w życie! Dołącz do nas i ciesz się zniżkami oraz specjalnymi ofertami. Więcej informacji na stronie.

Zamknij pasek z informacjami Zatrzymaj przewijanie się paska informacyjnego

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku