Menu główne

Oświatowy protest

08.04.2019
Oświatowy protest

W związku z oświatowym protestem w Koszalinie od rana działa sztab kryzysowy, którego zadaniem jest łagodne przeprowadzenie uczniów przez ten trudny okres. Według danych z godz. 9.00 pracę podjęło około 8 procent nauczycieli (136, w tym dyrektorzy placówek). O przystąpieniu do strajku zdecydowało 1018 nauczycieli. Nie są to pełne dane, ponieważ niektórzy nauczyciele rozpoczynają zajęcia w późniejszych godzinach. Pełny obraz sytuacji będzie znany około godz. 16.00.

W przedszkolach decyzję o stajku podjęło 308 pracowników, do placówek nie zgłosiło się ani jedno dziecko.

W szkołach podstawowych 436 nauczycieli strajkuje, 82 jest gotowych do pracy. Do szkół zgłosiło się 70 dzieci.

W szkołach ponadpodstawowych 305 strajkuje, a 89 pracuje. Do szkół zgłosiło się 32 uczniów.

- Wspieramy dyrektorów szkół, by ten trudny czas był dla wszystkich jak najbardziej spokojny - podkreślał podczas spotkania z dziennikarzami wiceprezydent Przemysław Krzyżanowski.

Prezydent Piotr Jedliński odwiedził dziś kilka placówe oświatowych wspierając nauczycieli w ich proteście.

Aby uzyskać informacje na temat organizacji pracy placówek oświatowych podczas akcji protestacyjnej, można skorzystać z numeru telefonu: 94 348 87 23 (w godzinach pracy Urzędu Miejskiego) oraz w sekretariatach szkól i przedszkoli.


Zapraszamy do umieszczania informacji o koszalińskich wydarzeniach na ratuszowym telebimie. Kontakt: telebim@um.koszalin.pl

Zamknij pasek z informacjami Pauza infobar scrolling

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku