Menu główne

Od 10 lutego 2016 r. na fotelu dyrektora Muzeum w Koszalinie zasiada pan Jerzy Buziałkowski. Zastąpił dotychczasowefgo szefa instytucji - pana Jerzego Kalickiego, który odszedł na emeryturę.

10.02.2016

Nowy dyrektor został wyłoniony w drodze konkursu, do którego stanęło 3 kandydatów.Komisja konkursowa obradowała 15 stycznia 2016 r. , a w efekcie jej prac rekomendowano  58-letniego Jerzego Buziałkowskiego z Darłowa, który następnie został przedstawiony do akceptacjiPrezydentowi Miasta Koszalina oraz  Ministrowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Jerzy Buziałkowski jest absolwentem filologii polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego.  Ukończył również podyplomowe studia muzeologiczne na  Uniwersytecie Jagiellońskim.Dotychczas  pełnił m.in. funkcję burmistrza Darłowa, dyrektora Muzeum na Zamku Książąt Pomorskich w Darłowie, dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 w Darłowie, dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Siedlisku, dyrektora Miejskiego Zarządu Budynków Komunalnych w Darłowie, dyrektora Zarządu Portu Morskiego w Darłowie. Pracował też jako nauczyciel, był radnym Rady Miejskiej w Darłowie czy  redaktorem naczelnym gazety lokalnej „Darłowiak”.

Życzymy powodzenia w kierowaniu instytucją!

Alert

Program Kocham Koszalin wszedł w życie! Dołącz do nas i ciesz się zniżkami oraz specjalnymi ofertami. Więcej informacji na stronie.

Zamknij pasek z informacjami Zatrzymaj przewijanie się paska informacyjnego

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku