Menu główne

Nowa edycja Koszalińskiego Budżetu Obywatelskiego

09.05.2019
Nowa edycja Koszalińskiego Budżetu Obywatelskiego
Już w połowie maja przedstawione zostaną szczegóły kolejnej, siódmej już, edycji Budżetu Obywatelskiego w naszym mieście! W tym roku czekają nas kolejne ważne zmiany.

Część z nich wynika z nowelizacji Ustawy o samorządzie gminnym, która nałożyła kilka ograniczeń dotyczących wdrażania budżetów obywatelskich w miastach na prawach powiatu (Koszalin do nich należy). Jednak większość nowych regulacji jest efektem ewaluacji ostatniej edycji KBO przeprowadzonej wśród mieszkańców i autorów projektów w listopadzie. Podobnie jak w poprzednich kilku edycjach Budżetu, po zakończeniu głosowania zbieraliśmy opinie, które posłużyły do tworzenia tegorocznych zasad.

Co czeka nas w tym roku? M.in.
- procedura odwoławcza w przypadku projektów odrzuconych na etapie oceny formalnej;
- czytelna karta oceny wniosku;
- mniejsza liczba koniecznych do zebrania podpisów osób popierających składany projekt.

Podobnie jak w dwóch ostatnich latach będą projekty ogólnomiejskie i osiedlowe, będzie przestrzeń do dyskusji, będzie pole do podejmowania wiążących decyzji odnośnie realizacji projektów osiedlowych przez samych mieszkańców. Będą spotkania, warsztaty, prezentacje pechakucha, wsparcie w tworzeniu projektów.

Przyjmowanie wniosków ruszy jeszcze w maju, z kolei głosowanie ogólnomiejskie, podobnie jak w ub. roku, przeprowadzone będzie jesienią.
Szczegółowe zasady KBO edycji 2020 zaprezentowane zostaną w połowie maja.

Już dziś zachęcamy do poszukiwania pomysłów na projekty składane w tegorocznej edycji KBO!

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku