Menu główne

Narodowe Czytanie w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej

23.08.2022
Grafika przedstawia niebieską, rozsuniętą kurtynę a między nią napis z nazwą, datą i miejscem wydarzenia.

3 września 2022r. o godz. 12.00 na tarasie „Pod Bookiem” Koszalińskiej Biblioteki Publicznej po raz kolejny odbędzie się Narodowe Czytanie. Podczas jedenastej edycji tego wydarzenia zapraszamy do wspólnego czytania „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza, które w 2022 roku obchodzą dwusetną rocznicę pierwszej publikacji.

Czytanie tradycyjnie zainauguruje Prezydent Koszalina Piotr Jedliński. Towarzyszyć mu będą: Zastępca Prezydenta - Przemysław Krzyżanowski, koszalińskie radne - Krystyna Kościńska, Bożena Kaczmarek, Przewodniczący Rady Miejskiej – Jan Kuriata, Dyrektor Archiwum Państwowego w Koszalinie – Katarzyna Królczyk, Dyrektor Bałtyckiego Teatru Dramatycznego - Zdzisław Derebecki oraz chętni mieszkańcy Koszalina.

Podczas Narodowego Czytania ponownie przedstawimy spektakl plenerowy „Romantycznie w sercu miasta”, którego premiera odbyła się w czerwcu. Będzie to połączenie etiud inspirowanych "Balladami i romansami" Adama Mickiewicza: "Świteź" w reż. Ewy Czapik-Kowalewskiej, w wykonaniu Teatru "Zwierciadło" oraz "Rybka" w reż. Elżbiety Malczewskiej-Giemzy, w wykonaniu Teatru "Reunited".

Serdecznie zapraszamy!

Alert

Program Kocham Koszalin wszedł w życie! Dołącz do nas i ciesz się zniżkami oraz specjalnymi ofertami. Więcej informacji na stronie.

Zamknij pasek z informacjami Zatrzymaj przewijanie się paska informacyjnego

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku