Menu główne

Muzeum w Koszalinie zaprasza na oprowadzanie kuratorskie.

16.01.2026
Zdjęcie przedstawia ludzi zwiedzających wystawę, widocznych przez dwa duże otwory umieszczone na czarnym tle.

Serdecznie zapraszamy do Muzeum w Koszalinie na oprowadzanie kuratorskie po wystawie Reorientacje. Odsłona kolekcji sztuki współczesnej. Tradycyjnie odbędzie się ono w niedzielę 18 stycznia 2026 r., ale wyjątkowo o godzinie 14.00

Cykl oprowadzań został zaplanowany tak, aby każde spotkanie skupiało się na innym obszarze tematycznym wystawy. Choć obejmują one całą ekspozycję, poszczególne oprowadzania akcentują odmienne zagadnienia, umożliwiając uczestnikom — także powracającym — odkrywanie wystawy z nowych perspektyw. Poprzednie spotkanie koncentrowało się na pierwszej sali, poświęconej materii w różnych stadiach jej organizacji. Nadchodzące oprowadzanie skieruje uwagę na drugą część ekspozycji, prezentując prace ukazujące ambiwalentny stosunek artystów do rozwoju nauki i technologii — od fascynacji po refleksję nad jego destrukcyjnym wpływem na środowisko naturalne.

Jak podkreśla kurator wystawy Łukasz Rozmarynowski:
Druga część wystawy, której ze szczególną uwagą przyjrzymy się podczas oprowadzania, na pierwszy rzut oka może wydawać się najmniej atrakcyjna wizualnie, jeśli ją porównać z pozostałymi rozdziałami ekspozycji. Ale to, co na pierwszy rzut oka wygląda dziwnie, może kryć w sobie wiele opowieści. Tak też jest w przypadku obrazów Ryszarda Winiarskiego, Henryka Stażewskiego czy Włodzimierza Borowskiego, które pokazujemy w tej części.

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Płatność online

PŁATNOŚĆ ONLINE

ZA USŁUGI

URZĘDOWE

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku