Menu główne

Muzeum w Koszalinie - wystawy, giełda kolekcjonerska

27.02.2020
Obraz prezentujący dwie kobiety na łące

Spotkanie w Realu 6

Wernisaż wystawy piątek 27 marca godz. 17:00

Wystawa czasowa od 28 marca do 31 maja

Już po raz szósty koszaliński malarz Wal Jarosz zaprosił do Koszalina artystów, których spotyka w sieci. Internet sprawił, że możemy oglądać niemal każde dzieło sztuki, poznać dokonania każdego artysty. Twórcy nie poznają się już na wystawach prezentujących ich bieżący dorobek, jak to kiedyś bywało. Teraz pokazują, to, co stworzyli najpierw w  Internecie – na swoich profilach i na portalach sztuce poświęconych. Często na tym się kończy. Zorganizować dzisiaj wystawę w galerii jest coraz trudniej.


W Samo Południe

Sobota 7 marca godz. 12.00

Gołębie spod Góry Chełmskiej. Rzecz o Diakonisach Salem w Koszalinie 1912-1945

W marcu zapraszamy na spotkanie z Iwoną Sławińską. Wybór terminu i tematu jak państwo pewnie się domyślacie jest nieprzypadkowy. Marcowe święto kobiet niegdyś hucznie obchodzone, dzisiaj nieco zapomniane. Dzisiaj „obejdziemy” święto w sposób niekonwencjonalny, a mianowicie wspomnieniem kobiet, które zostawiły w przestrzeni  miejskiej Koszalina budynki, z których dzisiaj wszyscy korzystamy. Mowa o protestanckich diakonisach ze Zgromadzenia Salem, twórczyniach koszalińskiego szpitala.


Giełda Kolekcjonerska

Sobota 14 marca

Godz.  11.00-14.00

Kolejne spotkanie entuzjastów przedmiotów z duszą. Podczas ekspozycji będzie można przyjrzeć się kolekcjonerskim zbiorom miłośników historii regionalnej w postaci kart okolicznościowych, widokówek, monet oraz wielu innym perełkom kolekcjonerskim.

Zainteresowanych pasjonatów zapraszamy do zgłaszania udziału, nie później niż trzy dni przed datą spotkania, nr tel. 94 343 20 11.

Termin następnej giełdy, w drugą sobotę kolejnego miesiąca -11 kwietnia.

Alert

Program Kocham Koszalin wszedł w życie! Dołącz do nas i ciesz się zniżkami oraz specjalnymi ofertami. Więcej informacji na stronie.

Zamknij pasek z informacjami Zatrzymaj przewijanie się paska informacyjnego

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku