Menu główne

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

03.12.2018

Szanowni Państwo,

3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych.

To Święto, którego celem jest promowanie aktywności osób niepełnosprawnych, organizowanie wsparcia dla ich godności oraz zapewnienie im równego uczestnictwa w życiu społecznym.

 W tym dniu słowa: tolerancja, równouprawnienie oraz integracja nabierają szczególnego znaczenia. 

Z okazji Święta pragnę wyrazić ogromną wdzięczność wszystkim, którzy aktywnie angażują się w niesienie pomocy osobom z niepełnosprawnością.

Dziękuję organizacjom pozarządowym, wolontariuszom oraz wszystkim, którym jest bliski los osób niepełnosprawnych. Państwa zaangażowanie oraz wiedza o problemach środowiska sprawiają, że jesteście bardzo cennym partnerem w tworzeniu coraz lepszych rozwiązań służących osobom z niepełnosprawnością.

Słowa szczególnego uznania kieruję również do głównych bohaterów dzisiejszego Święta. Życzę wszystkim z Państwa, którzy borykają się z różnego rodzaju barierami kulturowymi, psychospołecznymi, architektonicznymi, komunikacyjnymi, prawnymi  aby tych przeszkód było coraz mniej, a Koszalin stawał się dla Państwa coraz bardziej przyjazny i otwarty.

W ramach Filmowej Akademii Integracji, wraz z Dyrektorem Koszalińskiej Biblioteki Publicznej im. Joachima Lelewela zapraszam zarówno osoby niepełnosprawne jak i wszystkich mieszkańców Koszalina, 5 grudnia na godz. 11 do Kina Alternatywa na pokaz filmu nagrodzonych w tegorocznej edycji, pt. „Niebo bez gwiazd” w reż. Katarzyny Dąbkowskiej - Kułacz (film trwa 53 min.).

Piotr Jedliński

Prezydent Koszalina

Krótka informacja o filmie:

Niebo bez gwiazd (A Sky Without Stars), reż. Katarzyna Dąbkowska-Kułacz, Polska 2018, 52 min.

To historia o niezwykłej relacji między ojcem, który prawie całkowicie stracił wzrok i jego 7-letnim synem, który staje się jego przewodnikiem. Robert uczy Gabrysia umiejętności potrzebnych mu w przyszłości, ponieważ to, co syn ogląda po raz pierwszy, ojciec prawdopodobnie widzi po raz ostatni.

Zapraszamy do umieszczania informacji o koszalińskich wydarzeniach na ratuszowym telebimie. Kontakt: telebim@um.koszalin.pl

Zamknij pasek z informacjami Pauza przewijanie się paska informacyjnego

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku