Menu główne

Medal "Strażnika Dziecięcych Uśmiechów" dla prezydenta Koszalina

21.11.2019
Medal "Strażnika Dziecięcych Uśmiechów"

Rozstrzygnięto konkurs plastyczny dla 6-letnich wychowanków przedszkoli z Koszalina i okolic pt. "Prawa dziecka w oczach przedszkolaka". Podczas uroczystości wręczone zostały medale „Strażnika Dziecięcych Uśmiechów”. Medal otrzymał prezydent Piotr Jedliński oraz Zastępca Prezydenta ds. Polityki Społecznej Przemysław Krzyżanowski. Organizatorem konkursu było Przedszkole nr 8 im. Janusza Korczaka w Koszalinie.

Przypominamy, że 20 listopada obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. To ważny moment i jednocześnie doskonała okazja by na chwilę się zatrzymać i z bliska spojrzeć na świat oczami młodych mieszkańców Koszalina, a także pamiętać o ich prawach.

Konwencja o prawach dziecka została uchwalona 20.11.1989 roku przez Organizację Narodów Zjednoczonych. To najważniejszy dokument dotyczący praw dzieci na świecie. Zaznacza, że każdemu dziecku, niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia, przysługują takie same prawa. Inicjatorem powstania Konwencji była Polska i to nasz kraj przedłożył jej pierwszy projekt.

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku