Menu główne

Listopad w Muzeum - wystawy i wydarzenia

22.10.2019
Muzeum w Koszalinie

WYSTAWY CZASOWE

1. Muzealne Spotkania z Fotografią - do 17 listopada

To międzynarodowy konkurs dla dzieci i młodzieży organizowany przez Muzeum w Koszalinie. Do XIX Muzealnych Spotkań z Fotografią przystąpiło 161 młodych fotografów z Litwy, Polski i Ukrainy, którzy zgłosili 550 zdjęć. Najmłodszy z uczestników miał sześć lat, najstarszy dziewiętnaście.

2. Gordon - do 17 listopada

Wystawa Ewy i Jana Gordonów – artystów z Bydgoszczy prezentuje 36 prac graficznych. Ekspozycja jest niezwykle ciekawa z powodu zróżnicowania zarówno jeśli chodzi o tematykę prac, jak i o techniki graficzne stosowane przez artystów. Znajdziemy tu linoryt, linoryt palony oraz serigrafię. To z pewnością ciekawa propozycja dla miłośników sztuki aktualnej.

3. Zabytek Miesiąca - Średniowieczny klucz żelazny -od 2 listopada

W listopadzie prezentujemy klucz żelazny znaleziony w trakcie badań wykopaliskowych poprzedzających w 2003 roku budowę Centrum Handlowego Merkury w Koszalinie.

4. Mamy Niepodległą! 

W tym roku Muzeum w Koszalinie zostało partnerem projektu Mamy Niepodległą!. Projekt realizowany i pilotowany jest przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku w ramach programu pod nazwą „Muzeum na stulecia” w ramach przyjętego uchwałą Rady Ministrów nr 81/2017 z dnia 24 maja 2017 r. Programu Wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017-2022.

5Jak umierać, to z przytupem! Śmierć w sztuce i kulturze staropolskiej - 19 listopada godz. 18.00 Domek Kata

Temat śmierci i przemijania towarzyszy ludzkości od wieków, jednak szlachta polska radziła sobie z nim na swój wyjątkowy i osobliwy sposób... Opowieści o wystawnych pogrzebach pełnych przepychu, zabawnych wierszykach o przemijaniu, upiornych przedstawieniach rozkładających się ciał i wesoło podrygującej Kostuchy, portretach trumiennych i wielu innych wysłuchać będzie można na następnym spotkaniu z cyklu "Wieczory ze sztuką".

6„POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY” - 22-24 listopada

Serdecznie zapraszamy do kolejnej edycji akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”. W dniach 22-24 listopada wybrane bilety do Muzeum w Koszalinie i Zagrody Jamneńskiej będzie można nabyć za pół ceny.


W listopadzie Muzeum jest nieczynne 1 i 11 listopada.

Muzeum jest czynne od wtorku do niedzieli w godzinach 10.00-16.00

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku