Menu główne

Krzysztof Jarzębski – niepełnosprawny kolarz handbikem na dystansie 2000 km w Koszalinie.

18.06.2020

Krzysztof Jarzębski to niepełnosprawny kolarz, zawodnik Łódzkiego Klubu Sportowego oraz reprezentant Polski w kolarstwie szosowym osób niepełnosprawnych, który podjął się przejechania handbikiem trasy na dystansie 2000 km. W ten sposób chce wesprzeć podopiecznych Domu Dziecka dla Dzieci Chorych Fundacji „Dom w Łodzi".
Fundacja utworzyła specjalna zbiórkę pieniędzy na rehabilitację niepełnosprawnych dzieci, która uruchomiona jest na stronie www.domwlodzi.org oraz  na Facebook:
https://www.facebook.com/328115812141/posts/10156811840962142/

W Koszalinie uroczysty start odbył się 5 czerwca o godz. 9.00 sprzed Urzędu Miejskiego, w którym uczestniczyli Przemysław Krzyżanowski - Zastępca Prezydenta, Anna Ginda - Pełnomocnika ds. Osób Niepełnosprawnych, Ryszard Patkowski – Przewodniczący Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych oraz dziennikarze.

 

Krzysztof Jarzębski o wyprawie dla Fundacji „Dom w Łodzi” myślał od dawna. W kwietniu planował pokonać trasę Budapeszt – Łódź w 48 godzin. Niestety, plany pokrzyżowała sytuacja epidemiologiczna: granice zostały zamknięte, aktywności sportowe – zawieszone. Na szczęście sytuacja się zmienia. Stąd nowe wyzwanie, choć nadal z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa. Trasa liczy 2000 km. Panu Krzysztofowi towarzyszyć będzie fundacyjna ekipa w roli kierowcy i pilota, a samochodu użycza stały sponsor – PSB Sunbud Profi Pabianice.    

Do swoich sukcesów może zaliczyć inne próby dystansowe, gdzie na zwyczajnym wózku pokonał min. Dolinę Śmierci w USA, a także w czasie jednej doby trasę na autostradzie Łódź–Warszawa–Łódź. Ponadto na rękach wspinał się na Pałac Kultury z obciążeniami, oraz w rekordowym czasie przejechał handbikem trasy: Łódź – Bruksela, Rzym – Łódź.

 

Przebieg trasy:

2 czerwca: Łódź – Bydgoszcz 

3 czerwca: Bydgoszcz – Gdańsk

4 czerwca: Gdańsk – Koszalin

5 czerwca: Koszalin – Szczecin

6 czerwca: Szczecin – Poznań                 

7 czerwca: Poznań – Wrocław

8 czerwca: Wrocław – Katowice

9 czerwca: Katowice – Bełchatów

10 czerwca: Bełchatów – Łódź

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku