Menu główne

Koszaliński Budżet Obywatelski 2022 – głosowanie – czas start!

04.10.2021
grafika zachęcająca do udziału w głosowaniu na Koszaliński Budżet Obywatelski 2022

Głosowanie na projekty z Koszalińskiego Budżetu Obywatelskiego 2022 rusza już 1 października!

Przez trzy tygodnie - do 21 października br. - mieszkańcy Koszalina na stronie internetowej www.budzetobywatelski.koszalin.pl (klikając w ten link opuszczasz stronę www.koszalin.pl i zostaniesz przeniesiony na stronę Koszalińskiego Budżetu Obywatelskiego) mogą wybrać projekty, które zostaną zrealizowane w 2022 roku.

W tegorocznej edycji mieszkańcy mogą zagłosować na maksymalnie 3 spośród 24 projektów ogólnomiejskich, a mieszkańcy Osiedli: Wspólny Dom, Jamno – Łabusz, Rokosowo, Śródmieście oraz Lubiatowo będą mogli wybrać projekt osiedlowy. Projekty na pozostałych koszalińskich osiedlach zostały już wybrane do realizacji podczas spotkań osiedlowych lub w trakcie oceny merytorycznej wartość pozytywnie ocenionych projektów nie przekroczyła dostępnej kwoty 120 000 zł, dlatego od razu zostały skierowane do realizacji.

Podsumowując spotkania osiedlowe, we wrześniu br. w 13 osiedlach zostały zorganizowane „wyborcze” spotkania osiedlowe, w których uczestniczyło łącznie 190 osób. Na 8 osiedlach udało się uzyskać porozumienie i mieszkańcy jednomyślnie wybrali projekty do realizacji. Niestety na 5 osiedlach mieszkańcy nie zdołali się porozumieć, dlatego projekty z tych osiedli zostaną wybrane podczas głosowania elektronicznego.

Czy wiesz, jakie zasady obowiązują podczas elektronicznego głosowania na projekty z Budżetu Obywatelskiego?
1. Mogą uczestniczyć w nim wszyscy mieszkańcy bez względu na wiek.
2. Można oddać głos na 1 projekt osiedlowy, o ile projekty z Twojego osiedla zostały skierowane do głosowania elektronicznego!
3. Na projekty osiedlowe, które będą poddane pod głosowanie ogólnomiejskie, głosować może tylko mieszkaniec danego osiedla.
4. Po raz pierwszy w tym roku można oddać głos na maksymalnie 3 projekty ogólnomiejskie, przyznając projektom ogólnomiejskim odpowiednie punkty:
▸ 3 punkty dla projektu który uznaje za najważniejszy,
▸ 2 punkty dla projektu drugiego wyboru,
▸ 1 punkt dla projektu trzeciego wyboru.
4. Każda osoba uprawniona do głosowania może zagłosować tylko jeden raz.Jeżeli nie masz możliwości wzięcia udziału w głosowaniu elektronicznym, możesz zagłosować w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej oraz jej filiach:
• Koszalińska Biblioteka Publiczna im. Joachima Lelewela, pl. Polonii 1,
• Filia nr 1 ul. Wenedów 24B/8,
• Filia nr 3 ul. Młyńska 12, tel. 94 348-15-75
• Filia nr 4 ul. Ferdynanda Ruszczyca 14,
• Filia nr 6 ul. Joachima Lelewela 7,
• Filia nr 8 ul. Władysława Andersa 4-6,
• Filia nr 9 ul. Andrzeja Struga 5,
• Filia nr 11 ul. Melchiora Wańkowicza 82,
• Filia nr 12 ul. Spokojna 48 B,
• Filia nr 15 ul. Majora Henryka Sucharskiego 5 E/21,

Punkty do głosowania w bibliotece i w filiach dostępne będą w godzinach otwarcia.

Ponadto możesz przyjść zagłosować w Referacie Konsultacji Społecznych, który mieści się przy ul. Zwycięstwa 42 (Budynek Centrum Biznesu) pok. 302-303 (III piętro) w godzinach 8:00 – 15:00.

Nie zwlekaj do ostatniej chwili z oddaniem swojego głosu!

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku