Menu główne

Kolejny koncert w ramach Good Vibe Festival

05.06.2024
Zdjęcie przedstawia czterech młodych mężczyzn stojących w zielonej poświacie na różowym tle.
Już w najbliższy piątek, 7 czerwca o godzinie 19:00, na dziedzińcu Archiwum Państwowego w Koszalinie wystąpią zespoły Hoshii oraz Dżamani. Wydarzenie towarzyszy Międzynarodowemu Dniu Archiwów. 
Hoshii (co po japońsku oznacza pragnąć) to najnowszy projekt uznanego saksofonisty i producenta Kuby Więcka, który wraca na scenę jazzową z nowymi pomysłami, które zebrał przez ostatnie lata pracując z wieloma artystami sceny hip-hopowej oraz alternatywnej. Muzyka grana przez zespół hoshii to są tak naprawdę bity stworzone przez Kubę, które następnie zostały zaaranżowane na kwartet jazzowy, a później wyprodukowane w sposób, który ma za zadanie redefiniować brzmienie współczesnego jazzu. W skład zespołu wchodzą również: pianista Grzegorz Tarwid, z którym Kuba studiował w Kopenhadze, Max Mucha – basista znany m.in ze współpracy z Christianem Scottem oraz perkusista Miłosz Berdzik, świeżo upieczony absolwent Berklee College of Music.  

Kontekstem dla muzyki jest opowieść o istocie (jej imię to hoshii) pochodzącej z planety o nazwie versus, oddalonej od Ziemii o kilka galaktyk. Hoshii, znudzone swoim doskonałym i przewidywalnym życiem, wyrusza w podróż by przeżyć coś nowego i w ten sposób pojawia się na Ziemii. Wśród ludzi początkowo mierzy się z odrzuceniem, ale z czasem sytuacja zmienia się i istota zaczyna zyskiwać w oczach nowego otoczenia.
Kuba Więcek – saksofonista, kompozytor, producent muzyczny. Laureat wielu nagród muzycznych takich jak Fryderyk, olśnienia Onetu czy Mateusz Trójki. Absolwent konserwatorium muzycznego w Kopenhadze. Wydał trzy albumy autorskie w prestiżowej serii Polish Jazz. Amerykański magazyn Downbeat wymienia go jako jednego z muzyków, którzy mogą mieć wpływ na to jak jazz będzie brzmiał w przyszłości. 

DŻAMANI to zespół, którego założycielami są bracia Patryk Dżaman (gitara, wokal, produkcja) i Piotr Dżaman (klawisze, wokal, produkcja). Wkrótce po stworzeniu i nagraniu pierwszego albumu o nazwie DŻAMANIZM: PROLOG do zespołu dołączyli Krzysztof Klukowski (perkusja) oraz Patryk Foluszewski (gitara basowa), by zasilić zespół aranżacjami koncertowymi i towarzyszyć przy tworzeniu nowego materiału. W takim składzie od września 2023 zagrali do tego momentu już 11 koncertów i pracują nad nowym materiałem. Zespół wykonuje autorskie kompozycje w stylistyce alternatywnej. 
Serdecznie zapraszamy!
Alert

Bezpieczne wakacje w Koszalinie - czas na lato pełne atrakcji! Harmonogram wydarzeń dostępny jest tutaj.

Zamknij pasek z informacjami Zatrzymaj przewijanie się paska informacyjnego

Miejski Rzecznik Konsumentów

MIEJSKI

RZECZNIK

KONSUMENTÓW

PRZEJDŹ

Koszalin na Facebooku